Županijske lige: OSK predvodi prvoligaše, Trilj slavio u lokalnom derbiju

Objavljeno: 16 rujna, 2018
lopta

U prvom županijskom nogometnom rangu OSK je nastavio odličan niz i pobjedom nad Vinjanima ostao na stopostotnom učinku, dok je u rangu niže triljski derbi otišao na stranu Trilja…

Odlične vijesti za navijače OSK-a i dalje ne prestaju stizati. Nakon uvodne pobjede protiv Postira te gostujuće u Gomilici, u subotu je momčad Petra Bašića slavila i protiv Vinjana.

Oba gola za domaću momčad zabio je Dominik Plavša, u svakom poluvremenu po jedan, što je bilo i više nego dovoljno za ostanak na vrhu ljestvice kao jedini klub s maksimalnim učinkom. U sljedećem kolu OSK gostuje u Mravincima.

Zanimljivo je u okviru drugog kola Druge ŽNL bilo u triljskom derbiju u kojem su Čaporice bile domaćin Trilju. Goste je u vodstvo već u prvoj minuti doveo Matija Vukas, a na 1:1 izjednačio je Ilija Samardžić u 28. minuti. Novo vodstvo Trilju donio je Ivan Svalina u 35. minuti, dok je konačan rezultat od 1:3 postavio Luka Kurtović-Vileta tri minute prije kraja dvoboja.

Prava golijada viđena je u susretu Tekstilca i Vrlike, gdje je vratar Vrlike čak šest puta morao po loptu u mrežu. Dvostruki strijelac bio je Liović, a po jedan gol postigli su Mislav Šentija, Anušić, Lucijan Šentija i Barać. U trećem kolu Trilj je domaćin Jadranu, Čaporice gostuju u Vrlici, dok Tekstilac gostuje kod Adriatica.