Županijski kup: Junak šesticom preko OSK-a

Objavljeno: 20 veljače, 2016

OSK - Junak 4

Silno uvjerljiv bio je Junak protiv susjeda OSK-a u okviru drugog kola Županijskog kupa. Otočani su pali nakon nevjerojatnih individualnih grešaka, nakon čega je Junak samo dovršio posao…

Junak – OSK 6:0 (4:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Ivan Taraš (Solin)
Strijelci: 1:0 Buljan (25.), 2:0 Božinović (31.), 3:0 Barać (39.), 4:0 Sablić (45.), 5:0 Sablić (79.), 6:0 Bandalo (88.)

Junak: Banić, Barać, Mandac (od 73. Poljak), Gale, Hrgović (od 65. Vučković), Vladislavić, Bandalo, Božinović, Bekavac (od 73. Runje), Buljan, Sablić.

OSK: Samardžić, A. Banić-Škojo, P. Bašić, Banić, Karamarko, Poljak, Bašić-Šiško, S. Banić-Škojo ((od 8. Vukas (od 46. P. Bašić-Bosi)), Plavša, N. Bašić (od 76. M. Bašić), Grgat.

Nakon samo četiri minute igre u zračnom duelu su se našli Mandac i Stipe Banić-Škojo, ali nažalost veznjak gostiju je uslijed neopreznog “laktarenja” Junakovog stopera morao van igre i put Splita na snimanje glave te saniranje posjekotine.

Uvodnih 20-ak minuta nije ponudilo previše dobrog nogometa, igralo se uglavnom oko centra i bez pravih prilika. No, u 25. minuti Junak je došao do vodstva.

Lopta je kružila s desne na lijevu stranu u visini kaznenog prostora, zatim došla do Buljana koji s desetak metara iskosa matira vratara OSK-a, ali na pomalo nevjerojatan način. Naime, udarac Buljana vratar Samardžić je zaustavio nogom od koje se lopta odbila u vratnicu pa natrag u ruke vrataru, da bi se potom opet “izmigoljila” i na kraju završila u mreži.

Samo šest minuta poslije nova velika greška otočke momčadi, točnije Poljaka koji je bio neoprezan na 25 metara od gola, gdje mu je Božinović ukrao loptu i sam se sjurio prema golu te lakoćom povećao prednost Junaka.

Do 3:0 Junak je stigao iz slobodnog udarca kojeg je izveo Barać u 39. minuti, ali i tom golu prethodilo je nevjerojatno loše postavljanje vratara Samardžića prilikom udarca, što nije prošlo nekažnjeno.

Jedini gol, od svih šest, koji je bio plod brze i lijepe akcije jest onaj iz 45. minute u kojoj je Vladislavić s desne strane krasno povratnom loptom uposlio Sablića, što ovaj ne propušta i s 10 metara zabija za 4:0.

U nastavku je domaća momčad još dva puta tresla mrežu gostiju i to oba puta s opravdano dosuđenih kaznenih udaraca. Prvog je realizirao Sablić u 79., a drugog Bandalo u 88. minuti.