Županijski kup: Mosor zasluženo slavio na Golim brdima

OSK ipak nije uspio sjajnu sezonu okruniti još jednim trofejem. Iako su odigrali dobrih pola sata, ostatak susreta Otočani su bili podređeni Mosoru koji je tako “kantu” odnio u svoje odaje na Pricviću…

Otok. Stadion Gola brda. Gledatelja: 1500
Strijelci: 0:1 Vukčević (47), 0:2 Renato (90+2)
Najbolji igrač: Vinko Šarić (Mosor)

OSK: Samardžić, A. Banić-Škojo (od 80. Žižić), Norac-Kevo, Ljubas, Mandac, Poljak, S. Banić-Škojo, Vučemilović-Alegić, P. Bašić, Grgat (od 65. Plavša), N. Bašić (od 77. Vardić).

Mosor: Letica, Šarić, Kordić, Šerić, Vukčević (od 77. Rako (od 90. Fiorentini)), Kuzmanić, Pezo, Barbarić (od 55. Renato), Mrković, Pajčić, Boban.

Sjajan ambijent i oko 1500 gledatelja bili su prekrasna slika u kojoj je finale Županijskog kupa imalo neku novu dimenziju. Na kraju zasluženo slavlje gostiju, ali i veliki pljesak za borbene domaćine.

Uvodnih 30 minuta OSK je dominirao. Ne može se reći da je imao baš stopostotnu priliku, ali barem njih pet bilo je vrlo dobrih koje su obećavale. Pokušavali su tako iz blizine, nakon ubačaja s boka, Banić-Škojo i Grgat, ali u oba slučaja vratar nije imao ozbiljan posao.

Najbolju priliku OSK je imao u 15. minuti kada je jurnuo u kontru “tri na dva”, no pred šesnaestercem se Vučemilović-Alegić odlučio za udarac koji nije završio u okviru gola. Imali su domaćini još nekoliko dalekometnih pokušaja, ali također bez uspjeha.

Sjajnu priliku Mosor je imao u 29. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Boban, kada se lopta doslovno provozala po crti, a bez da ju je itko od nekoliko igrača uspio gurnuti u gol ili pak izbiti u polje. Do odlaska na odmor sam je na vratara OSK-a išao Kordić, oči u oči, ali umjesto udarca nepotrebno se odlučio na lošu asistenciju i popuno uprskao stvar.

U nastavku Mosor je bio silno dominantan. Već u 47. minuti gosti su s desne strane uputili ubačaj, lopta završila na drugoj vratnici gdje je Vukčević bio spreman i uz pomoć grede je pospremio u mrežu za 0:1.

Mosor se potom potpuno oslobodio i odlično koristio preotvorenu igru OSK-a, čak u pet navrata njegovi igrači su dolazili sami pred Samardžića, ali što sreća, što vrlo dobri vratar ostavili su otočku momčad u igri.

Iako je Bašić naredio potpunu ofenzivu, izuzev nekoliko sporadičnih pokušaja, prave i konkretne prijetnje zapravo nije ni bilo. Ali, zato je s druge strane Renato iskoristio jednu od mnogobrojnih kontri i zabio za 0:2 i kraj priče što se pobjednika Kupa tiče.

OSK sada čeka srijedu i gostovanje u Grudi kod Dubrovnika, gdje će igrati prvu kvalifikacijsku utakmicu protiv domaćeg Slavena za ulazak u Treću HNL-jug. Uzvrat će se igrati nakon četiri dana, odnosno u nedjelju.