banner stozer cz sinj

Alkar poražen u Osijeku, odlična utakmica mladog Žuljevića

Objavljeno: 21 travnja, 2018
Alkar - Helbich

Alkar je u Osijeku upisao uvjerljiv poraz i time se oprostio od mogućnosti da zaigra u četvrtfinalu doigravanja za prvaka. No, bez obzira na poraz, sjajni dani koji su iza sinjske momčadi još uvijek ne blijede…

VROS – Alkar 95:72 (21:12, 25:21, 24:13, 25:26)

Osijek – Gradska dvorana. Gledatelja: 200
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Luka Kardum (Zagreb), Živko Mirilović (Karlovac)

VROS: Tomsick (12), Taylor (6), Došen (6), Markulin (15), Anzulović (5), Šarac (18), Krolo, Lindbom (15), Vrkić (13), Turalija (5).

Alkar: Jurela, Bašić (2), Modrić (1), Šimunović (3), Bilandžić, Booth (11), Graf (12), Svalina (9), Krajina (19), Žuljević (15), Marinović.

Baš kako je i najavio trener Helbich, Alkar nije energetski mogao odgovoriti Osijeku, što se jasno osjetilo pri krajevima četvrtina kada je dolazilo do osjetnijeg pada i većeg rezultatskog zaostatka.

Dobar dio prve četvrtine Alkar se držao u priključku, ali kako je vrijeme odmicalo tako je domaća momčad sve više odmicala, sve do plus devet koliko je bilo na kraju prvih deset minuta.

Sličan scenarij gledali smo i u drugoj četvrtini, ponovno je Alkar pao u završnici i domaćini su na poluvremenu brojali 13 koševa viška. Konačan slom dogodio se u trećem periodu, nakon čega je bilo jasno da će pobjeda pripasti domaćoj momčadi.

Vrijednosnice su do kraja susreta nastavile u istom ritmu, u jednom trenutku dosegle su i 29 koševa viška, a na kraju se morale zadovoljiti s plus 23 (95:72) i činjenicom da su na korak do osiguravanja doigravanja.

Vrijedi spomenuti kako su svi igrači dobili priliku za igru, uključujući i sve mlade nade Alkara, ali posebno raspoložen bio je Marko Žuljević koji je veliki talent potvrdio s čak 15 koševa, četiri skoka i dvije asistencije.

Pred Alkarom je još jedna prvenstvena utakmica, protiv Zadra, a taj susret na rasporedu je u četvrtak.