Alkar se porazom oprostio od sezone, Puntamika izborila kvalifikacije

Objavljeno: 7 svibnja, 2022
Alkar Sonik

U posljednjoj utakmici prvenstva Alkar je poražen na gostovanju od Sonik Puntamike koja je tim rezultatom zauzela pretposljednju poziciju u poretku, što je iz lige izbacilo Vrijednosnice Osijek…

Sonik Puntamika – Alkar 90:86 (28:18, 20:14, 17:27, 25:27)

Zadar – Dvorana Jazine. Gledatelja: 200
Suci: Franko Gracin, Nikola Perlić, Mladen Vukojević

Sonik Puntamika: Marić (25), Palčić (8), Banić (18), Šarlija (18), Zelanto (11), Ninčević, Pavin (6), Lončar, Bašić, Brzoja, Ćutuk (4).

Alkar: Louiserre (6), Mastelić, Gizdavčić, Putnik (1), Krstanović (2), Lukačić, Šarić (12), Tomašević (5), Vučić (19), Jukić, McGlynn (32), Lisica (9).

Sonik je kudikamo žustrije ušao u dvoboj koji mu je bio “biti ili ne biti”, što je i bilo očekivano. Alkar nije bio u dobrom ritmu, što se odrazilo i na rezultatu pa je zadarska momčad prvu četvrtinu zaključila s viškom od deset koševa.

Niti drugi period nije donio buđenje sinjske momčadi, bilo je tu previše pogrešaka pa su na drugoj strani domaćini polako gradili svoju prednost i do odmora ostvarili respektabilnih plus 16 (48:32).

Početkom nastavka semafor je u jednom trenutku pokazao i 17 koševa viška, bilo je to u 21. minuti, a nakon toga krenula je i serija koševa Alkara koji je u 29. minuti bio na svega minus četiri.

U završni period ušlo se s plus šest Sonika, ali Alkar je brzo uhvatio potpuni priključak te došao na koš zaostatka. Imao je Sonik u nekoliko navrata po pet-šest koševa prednosti, ali nije uspijevao prelomiti, unatoč odličnom izdanju Marića koji je praktički sam vukao svoju momčad u nastavku utakmice.

Ipak, s druge strane još ubojiti je bio McGlynn, a odličnu utakmicu odigrao je i Vučić pa je odluka o pobjedniku ostavljena za kraj. Trica sinjskog Amerikanca na minutu i deset do kraja donijela je izjednačenje, ali tada je opet Zadrane povukao Marić i doveo ih do konačnog slavlja.

Poslije svih odigranih utakmica sezona je gotova za Osijek koji je ispao, Alkar koji je završio četvrti u Ligi za ostanak te Šibenik koji je u dramatičnoj utakmici poražen od Furnira koji tako uz Škrljevo ide u doigravanje za prvaka (Tablica ispod nije u potpunosti ažurirana).