Alkar slavio važnu pobjedu protiv Bosca, momčad u završnici pokazala karakter

Objavljeno: 28 siječnja, 2023
Alkar Bosco

Očito pod teretom očekivanja Alkar je katastrofalno otvorio susret, ali malo po malo uspjela je sinjska momčad pronaći ritam i u posljednjoj četvrtini preuzeti vodstvo koje više nije ispuštala tako da se konačno slavila pobjeda pred domaćim navijačima, prva nakon listopada…

Alkar – Bosco 88:82 (24:30, 25:24, 23:22, 16:6)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 400
Suci: Alfred Jovović, Frane Mjeda, Žarko Kovačević

Alkar: Zukanović, Bašić (15), Marić (13), Vojedilov, Putnik (3), Polutak (19), Peevy (11), Svalina (9), Tomašević (11), Vučić (2), Jukić (2), Lisica (3).

Bosco: Krajnović (23), Matić (6), Rukavina, Šljivarić (3), P. Babić (7), Radulović (3), Primorac (12), L. Babić (13), Čović, Jurič (15), Krapić.

Kažemo li da je Alkar u prvih pet minuta dvoboja primio 20 koševa, da je pritom dozvolio tri “2+1” situacije, da obrana nije ni postojala i da se gosti nisu ni oznojili u tom periodu, bit će to samo dio lošeg onog što smo gledali od strane sinjske momčadi. U sedmoj minuti Bosco je imao 14 koševa viška, ali proradila je tada sinjska trica, dvije je pogodio Marić i jednu Bašić pa se na prvi mini predah, iz domaće perspektive, otišlo s prihvatljivih šest razlike (24:30).

Tricama su potom uzvratili i gosti i serijom 8-0 ponovno ostvarili 14 koševa viška, nakon samo minutu i pol igre u drugoj četvrtini. Alkar je tada pronašao načina da zaustavi nalet Zagrepčana, zaigralo se nešto bolje u obrani pa se minus opet mjerio u jednoj znamenci. Dosta energije unio je ulaskom Amerikanac Peevy, kasnije su obola dali i ostali, dovoljno da se na odmor ode s minus pet (49:54).

Bosco je uporno odlijevao napadima Alkara, konstantno je branio četiri-pet koševa, ali malo po malo domaća je momčad preuzimala inicijativu i u 29. minuti uhvatila potpuni priključak (69:69). Gosti ipak nisu dozvolili preokret, Krajnović je odlično odreagirao u završnici četvrtine i Boscu omogućio prednost pred završni čin (72:76).

U 36. minuti semafor je po prvi put pokazao prednost za domaće, Polutak je iznudio koš-faul, a time je donio i prednost Alkaru od 82:79. Nije dugo prošlo i prednost domaćih narasla je na sedam koševa plusa, nakon čega je uslijedilo nekoliko dvojbenih sudačkih odluka koje su gostima ponudile priliku da ponovno zakuhaju. To se nije dogodilo, Alkar je obrambeno bio na nivou i na kraju je slavio super važnu pobjedu.