Alkar upisao poraz na gostovanju kod Škrljeva

Objavljeno: 23 travnja, 2022
Alkar Skrljevo

Bez ozlijeđenog McGlynna i Tomaševića koji je ustupljen juniorima na poluzavršnom turniru prvenstva Hrvatske, Alkar nije uspio iznenaditi u gostima Škrljeva, iako se tri četvrtine igrala egal utakmica. Početak posljednje dionice igrači Alkara su “prespavali”, tako da su domaći na kraju do pobjede stigli relativno lako…

Adria Oil Škrljevo – Alkar 70:59 (16:18, 16:13, 18:16, 20:12)

Mavrinci – SD Mavrinci
Suci: Nikola Perlić, Marko Mustapić, Marko Stanković

Adria Oil Škrljevo: Stojanović (6), Jelenković (20), Vucić (4), Barnjak (15), Rajčić (5), Krešević, Bešić, Šajin (4), Zovko (2), Vrgoč (14).

Alkar: Louiserre (18), I. Jurela, Gizdavčić, Putnik (2), Krstanović (6), Lukačić (12), Šarić (9), Vučić (4), McGlynn, Lisica (8).

Dosta su se obje momčadi mučile u napadu na samom startu utakmice, po šest koševa na svakoj strani bilo je u petoj minuti, ali s vremenskim odmakom i taj šuterski segment se ponešto popravio. Alkar je prvih deset minuta zaključio s dva koša prednosti, uz podatak kako su sve sinjske poene postigli Lousierre, Krstanović i Lukačić.

Rastrgano i uz dosta grešaka se nastavilo i tijekom drugog perioda, definitivno to nije bila košarka za “prste polizati”, a svog četvrtog strijelca Alkar je dobio tek u 17. minuti. Naime, Putnik je s linije bacanja bio uspješan, dok je iz igre prvi od ostalih zabio Lisica u 19. minuti. Na kraju prvih 20 minuta minimalna prednost od jednog koša bila je strani domaćih (32:31).

Škrljevo je u prvoj minuti nastavka ostvarilo šest koševa plusa, a onda su domaći bez ubačaja ostali čak pet minuta pa je Alkar “mic po mic” uspio preokrenuti i doći do plus četiri u 28. minuti (41:45). No, onda je stalo kod Alkara. Domaćin se trgnuo i tricom sa zvukom sirene Barnjaka ostvario plus tri uoči posljednje četvrtine (50:47).

Dobra serija domaćih se nastavila nakon povratka na parket, a to je značilo i okruglih plus deset u 33. minuti utakmice (57:47). Čim su domaći povezali nekoliko napada igra sinjske momčadi se potpuno raspala i povratka u susret više nije bilo. Domaćin je u konačnici slavio rezultatom 70:59.

U sljedećem kolu Alkar je domaćin Furniru.