Alkar uvjerljivo poražen u Zagrebu

Objavljeno: 31 siječnja, 2023
Alkar Cibona

Alkar nije uspio iznenaditi Cibonu kao što je to učinio prošle sezone. Sinjski priključak trajao je tek 12 minuta, nakon čega su domaći uraganski odigrali do poluvremena i pretvorili drugi dio u gotovo pa trening utakmicu…

Cibona – Alkar 110:72 (23:20, 30:12, 32:20, 25:20)

Zagreb – KC Dražen Petrović. Gledatelja: 150
Suci: Goran Rogić, Krešimir Anzulović, Antun Toni Reić

Cibona: Vuković (11), Radovčić (9), Perasović (13), Smajlagić (16), Majcunić (5), Mazalin (8), Aranitović (6), Baković (10), Kapusta (10), Ljubičić (15), Bundović (7).

Alkar: Zukanović (4), Bašić, Marić, Vojedilov (3), Putnik (5), Polutak (13), Peevy (15), Svalina (3), Tomašević (12), Vučić (11), Jukić (2), Lisica (4).

Alkar je iskoristio nešto lošiji ulazak Cibone u utakmicu, dva puta je brojao plus pet u prvom periodu igre, ali završnica četvrtine ipak je otišla na stranu domaćih koji su do plus tri stigli tricom Smajlagića gotovo sa zvukom sirene (23:20).

Po Alkar je sve sjajno izgledalo tamo do 12. minute, pogotovo nakon vezanih ubačaja Zukanovića koji su Sinjanima donijeli i minimalnu prednost (26:27). No, sve od tog trenutka pa nadalje za Alkar je bio pravi horor. Cibona je u narednih sedam minuta napravila mega seriju od čak 23-0 te na taj način već do poluvremena riješila pitanje pobjednika (53:32).

Ostatak utakmice pretvorio se u gotovo revijalno odrađivanje posla, bez pravog natjecateljskog žara, samo s ciljem da i jedna i druga momčad posao odrade bez kakve ozljede pred važnije dvoboje koji im slijede u drugom dijelu tjedna. Prednost Cibone u jednom se trenutku protegnula na 41 koš razlike, a susret je okončan rezultatom 110:72.

Alkar će u subotu imati svoju novu najvažniju utakmicu, a riječ je o dvoboju protiv DepoLink Škrljeva koje se nalazi na dnu tablice s tri pobjede. To je utakmica koju sinjski prvoligaš mora dobiti pod svaku cijenu.