ALKARIC

Druga ŽNL: Tekstilac ponovno u igri za naslov

Objavljeno: 9 svibnja, 2021

U 18. kolu Trilj je iznenadio protiv Trogira i tako Tekstilca vratio u ozbiljnu igru za naslov prvaka…

Pravo iznenađenje priredili su nogometaši Trilja koji su srušili vodećeg Trogira rezultatom 2:1, preokretom u drugom dijelu za koji su zabili Šipić u 77. i Vukas u 89. minuti.

Takvom raspletu sigurno su se razveselili i nogometaši Tekstilca koji su opravdali ulogu favorita i s 3:0 slavili protiv Dalmatinca. Svi golovi postignuti su u drugom dijelu, od čega je dva puta strijelac bio Ćurković, a jednom Banić-Škojo.

Naime, Tekstilac sada zaostaje četiri boda, a pred obje momčadi preostale su još četiri utakmice, od čega će dva puta igrati međusobno.

Devet golova viđeno je u Glavicama gdje su Čaporice slavile s 5:4. Već do 16. minute gosti su imali vodstvo od 4:0, dok je na poluvremenu rezultat bio 4:1. U 59. Čaporice su povisile na 5:1, da bi od 70. igrale s igračem manje. Domaći to koriste i do kraja uspijevaju postići tri gola, ali poraz ipak nisu izbjegli. Za Glavice su strijelci bili Modrić (2), Tadić i Poljak, dok su za Čaporice pogađali Jurić (3) i Tešija uz autogol Tomaševića.

Vrlika je gostovala u Žrnovnici, gdje je slavio domaćin Mosor sv Jure rezultatom 5:2, a golove za goste postigli su Bajan i Vicić.