baner donlic

Druga ŽNL: Tekstilac udaljen dva boda od teoretske potvrde naslova prvaka

Objavljeno: 1 svibnja, 2022

Ovog vikenda u prvenstvu Druge ŽNL je odigrao 19. prvenstveno kolo…

Sudar dvije najbolje momčadi Druge ŽNL okončan je neodlučenim rezultatom. Poljičanin je poveo u 70. minuti, bio je blizu da zakomplicira završnicu prvenstva, ali stvar je za sinjsku momčad spasio Ćurković u 83. minuti. Tekstilac je tako stigao “na milimetar” od naslova prvaka.

Do kraja prvenstva Tekstilac ima za odigrati tri utakmice, dok su Poljičaninu preostale dvije. Kako je momčad iz Srinjina slobodna u sljedećem kolu, Tekstilac ima priliku na svom terenu pobjedom protiv Dalmatinca otkloniti sve dvojbe.

Čaporice su bile izuzetno uvjerljive protiv Imotskog kojeg su porazile rezultatom 5:1, pri čemu su golove postigli Guvo, Vrdoljak (2) i Jurić (2).

Jedan bod je sjeo na konto Trilja koji je u gostima protiv Prugova odigrao 1:1. Triljani su bili u minusu od 17. minute, ali u 45. minuti je Kurtović-Vileta pogodio za konačnih 1:1.

Utakmica Mosora i Glavica igra se u ponedjeljak, 2. svibnja.