Golijada na Golim brdima, OSK slavio drugu prvenstvenu pobjedu

Objavljeno: 30 rujna, 2020
OSK sezona

Odlična utakmica viđena je u Otoku gdje je OSK u pravoj golijadi svladao dubrovački GOŠK…

OSK – GOŠK-Dubrovnik 1919 4:3 (3:3)

Otok – SC Gola Brda. Gledatelja: 70
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 I. Bašić (5.), 2:0 Kuliš (11.), 2:1 Cicijelj (19.), 2:2 Cicijelj (40.), 3:2 Matijašević (43.), 3:3 Cicijelj (45. s 11m), 4:3 I. Bašić (68.)
Najbolji igrač: Ivica Bašić (OSK)

OSK: Cvrlje, M. Bašić st. (od 49. P. Bašić), I. Bašić, Matijašević, Tadić (od 85. Jukić), M. Bašić (od 83. Katić), Norac-Kevo, Vučković, Mihanović, Kuliš (od 85. Bitunjac), Romić.

GOŠK-Dubrovnik 1919: Kristić, Matić, Žile, Ivanišević, Listar, Horvat (od 35. Korać), Caput, Topuzović, Cicijelj, Sršen (od 46. Uvodić), Zadro (od 73. Smrdelj).

OSK je do druge prvenstvene pobjede stigao pobjedom od 4:3, uz podatak da je čak šest golova postignuto u prvih 45 minuta.

Domaćin je poveo već u petoj minuti, Vučković je uposlio Ivicu Bašića koji efektno petom zabija za 1:0. Samo šest minuta poslije vodstvo OSK-a se udvostručilo nakon što je Kuliš pogodio na asistenciju Romića.

GOŠK se tada trgnuo i dvama golovima Cicijelja poravnao, na što je OSK odgovorio golom Matijaševića za 3:2, da bi u 45.minuti za goste dosuđen kazneni udarac kojeg je u gol pretvorio ponovno Cicijelj te tako stigao do hattricka.

Nakon uraganskog prvog dijela nije bilo za očekivati da takav bude i nastavak. No, OSK je imao više od igre, više je tražio taj pobjednički gol i na kraju ga je dočekao u 68. minuti. Marko Bašić mlađi je ubacio a svoj drugi pogodak danas zabio je Ivica Bašić i tako se pretvorio u junaka susreta.