Dušan Žanko: Velikan koji je proslavio Sinj diljem svijeta, a Sinjani ga zaboravili
Sinjski velikani (3) U Sinju je u studenom 1993. godine održan veliki...
Gradonačelnik Grada Sinja Miro Bulj danas je održao drugi radni sastanak s Ivanom Klarić – Kukuz, ravnateljicom Centra za rehabilitaciju ‘Fra Ante Sekelez’ iz Vrlike gdje je počeo proces transformacije i deinstitucionalizacije Centra na način da se socijalne usluge približavaju zajednici i na taj način postaju dostupnije građanima u potrebi.
Ravnateljica je iskazala potrebu za širenjem van institucijskih usluga Centra gdje bi se korisnicima s našega područja osiguralo stanovanje u manjim stambenim zajednicama na području Grada Sinja, a sve u cilju inkluzije, odnosno stvaranju okoline u kojoj se svi tretiraju ravnopravno, bez obzira na njihove sposobnosti, te im se pružaju jednake prilike za sudjelovanje u svim aspektima društva, baš kao i osobama bez invaliditeta.
Gradonačelnik je, pokazujući iznimnu senzibilnost prema korisnicima Centra, predložio rješenje kako bi se što prije omogućila inkluzija korisnika s našega područja.
‘Iznimno je važno da se osobe s intelektualnim teškoćama ravnopravno uključe u zajednicu i pozdravljam ovu inicijativu Centra u Vrlici gdje se nalazi veliki broj korisnika s našega područja. Odmah sam ponudio i nekretninu na području Sinja kako bi korisnici Centra bili što bliže svojim obiteljima i sretnije provodili dane u poznatom okruženju. Na ovaj način, s jedne strane ćemo senzibilizirati cijelu zajednicu za potrebe invalidnih osoba, a s druge strane otvoriti će se i nova radna mjesta za socijalne radnike, psihologe i njegovatelje na našem području’, rekao je sinjski gradonačelnik Bulj.
Ravnateljica Centra za rehabilitaciju ‘Fra Ante Sekelez’ – Vrlika izrazila je veliko zadovoljstvo današnjim koordinacijskim sastankom s gradonačelnikom i njegovim suradnicima koji im je iskazao razumijevanje i pružio podršku u ostvarivanju ciljeva projekta transformacije Centra u Vrlici.
‘Pozivom na suradnju Gradu Sinju u provedbi procesa uvođenja novih socijalnih usluga u zajednicu kao važnom dioniku koji bi mogao osigurati adekvatne nekretnine za organizirano stanovanje i prostor za pružanje usluge boravka za osobe s intelektualnim teškoćama, Gradonačelnik je odmah svesrdno iskazao empatiju za najosjetljivije članove svoje zajednice i pružio podršku projektu te konkretno rješenje dijela zahtjeva.
Neizmjerno sam zahvalna u ime onih koji će uživati plodove zajedničkog rada Centra Vrlika i Grada Sinja te živjeti u svojoj zajednici kao svi drugi njeni ravnopravni članovi’, rekla je Ravnateljica Centra i dodala kako su planom predviđene 2 stambene jedinice za osobe s intelektualnim teškoćama na području grada Sinja i poludnevni boravak za 20 osoba s intelektualnim teškoćama te pružanje psihosocijalne podrške za 10 osoba s intelektualnim teškoćama.
Sinjski velikani (3) U Sinju je u studenom 1993. godine održan veliki...
Za kraj ovih slavonskih priča gdje su glavni protagonisti oni čiji su...
Obrt Splendor iz Dugopolja traži djelatnice za honorarni, cjelogodišnji rad čišćenja (sobarice)...
Nakon Bizovca i obitelji Baković, sljedeće odredište putovanja i slavonskih priča bio...
Sinjski velikani (2) U parku uz Šetalište Alojzija Stepinca u Sinju, u...
Mnogi su Sinjani i Cetinjani svojim djelovanjem ostavili neizbrisiv pečat u različitim...