Hrvace nisu uspjele, Vukovaru slavlje pred ispunjenim gledalištem

Objavljeno: 8 lipnja, 2022
Hrvace Vukovar

Hrvace nisu uspjele slaviti u kvalifikacijama za Prvu ligu, bolji je bio Vukovar pred dobro ispunjenim gledalištem. Hrvace su bile bolje do isključenja Ribičića iz 51. minute, nakon čega gosti brzo kapitaliziraju brojčanu prednost i rutinirano susret privode kraju…

Hrvace – Vukovar 1991 0:2 (0:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 1000
Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)
Strijelci: 0:1 Barišić (54.), 0:2 Robin (58.)
Najbolji igrač: Robin De Jesus (Vukovar 1991)

Hrvace: Vugdelija, Ljubić, Klepo, Jurendić (od 72. Udovičić), Kelez (od 64. Grgat), Plavša, Bakić (od 72. Kekez), Matanović, Ribičić, Škarić (od 72. Banić), Katić (od 55. Rončević).

Vukovar 1991: Marijanović, Jukić (od 46. Barišić), Stangoni, Robin, Radošević (od 46. Biljan), Aleksić (od 79. Jara), Pavičić, Tustonjić, Tadić, Vuksan (od 46. Filipović), Awounyo (od 82. Lugo Paz).

Nije dugo trebalo Hrvacama da kreiraju prvu veliku priliku. Igrala se osma minuta kada je Plavša na desnoj strani uposlio Jurendića koji je produžio do Škarića, a ovaj povratnom idealno poslužio Katića koji neometan loše puca s 12 metara.

Gosti i nisu imali izraženih ofenzivnih sklonosti u prvom dijelu, tek su nekoliko puta priprijetili preko Awounyoa, ali ipak nedovoljno da bi ozbiljnije zaprijetili Vugdeliji. Centimetri su zato dijelili Ribičića, kasnijeg tragičara, od zgoditka u 30. minuti kada je njegov ubačaj s lijeve strane odsjeo na spoju stative i grede.

Gostujući strateg u nastavak je krenuo s tri nova igrača koja su se donekle očekivala i u prvih 11 – Biljana, Filipovića i Barišića, što se vrlo brzo pokazalo kao pun pogodak. No, priije nego će gosti povesti, Ribičić je u dvije minute (49. i 51.) zaradio dva žuta kartona što se na kraju pokazalo kao prevelik hendikep.

Tako je već u 54. minuti Pavičić kroz sredinu uposlio Barišića koji izmiče svojim čuvarima i pogađa za 0:1. Četiri minute poslije nova lopta se našla u mreži Hrvaca. Kombinirali su Robin i Filipović, a prvospomenuti je na kraju pogodio za 0:2.

Pokušao je Kovač s nizom izmjena malo prodrmati momčad, ali bilo je jasno da će Hrvacama trebati čudo da se s igračem manje vrate u utakmicu. Kako se čudo nije dogodilo, Vukovar je pred 20-ak svojih navijača slavio ulazak u finale doigravanja za ulazak u Prvu ligu. U drugom dvoboju Mladost je slavila protiv Zagorca rezultatom 1:0.

Hrvacama kao utješna nagrada ostaje nastup u Drugoj HNL koja će se igrati na razini cijele Hrvatske. Treba spomenuti i kako je Hrvace pohodila zvučna delegacija HNS-a – predsjednik Marijan Kustić, dopredsjednik Mario Smodlaka te predsjednik NSŽSD Marko Erceg.