baner donlic

Hrvace stigle do pete pobjede u nizu, ovog puta “stradao” Zmaj

Objavljeno: 1 svibnja, 2022
Hrvace Zmaj M

Hrvace su do pete uzastopne pobjede stigle dominantnom predstavom protiv makarskog Zmaja kojeg su svladale s 3:0, čime su istaknule najozbiljniju kandidaturu za Drugu ligu…

Hrvace – Zmaj(M) 3:0 (2:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 50
Sudac: Jurica Matoš (Solin)
Strijelci: 1:0 Škarić (10.), 2:0 Škarić (41.), 3:0 Jurendić (90.)
Najbolji igrač: Pjero Škarić (Hrvace)

Hrvace: Vugdelija, Ljubić, Omerović, Klepo, Kelez, Plavša (od 67. Grgat), Udovičić (od 78. Jurendić), Matanović, Ribičić, Škarić, Katić (od 61. Bakić).

Zmaj (M): Mišević, Lozina (od 46. Nikolić), Serdarević, Gojak, Boban, Šalinović, Tokić (od 46. Brnić), Katić (od 65. Kraljević), Marić, Bunjaku (od 46. Rudelj), Rexhepi (od 79. Mihalj).

Hrvace su otvorile udarcem Omerovića koji je poslije ubačaja Škarića s desetak metara loptu poslao pored gola. U desetoj minuti Hrvace su povele golom Škarića koji je iskoristio grešku obrane gostiju i s sedam metara pogodio za 1:0.

U 22. minuti je stigao odgovor gostiju, ali udarac Bunjakua glavom je odsjeo na gredi. Deset minuta poslije bilježimo i dobar udarac Škarića koji je prohujao preko gola. Veliku priliku imao je i Plavša u 39. minuti, glavom je nakon kornera s druge vratnice promašio prazan gol.

Bolju igru Hrvace su naplatile drugim golom u 41. minuti. Udovičić je s lijeve strane povukao prema sredini na visini kaznenog prostora i potom pronašao Škarića na pet metara koji se oslobodio dvojice čuvara i poentirao za 2:0.

Hrvace su u prvih 15-ak minuta nastavka mogle potpuno uništiti goste. Prvo je Škarić pucao pored gola s osam metara u 49. minuti, a dvije minute poslije ubačaj Keleza Plavša ne koristi na drugoj vratnici.

Već u sljedećem napadu Omerović je glavom pogodio gredu, opet nakon ubačaja Keleza, da bi u 59. minuti stopostotnu priliku glavom promašio Kelez kojeg je uposlio Ribičić.

U finišu utakmice Bakić je pronašao Jurendića koji je ušao iza leđa obrane i poentirao, čime je svoj povratnički nastup poslije ozljede okrunio na najbolji mogući način.