BANNER FERATA

Hrvace u derbiju kola visoko porazile korčulanski Zmaj

Objavljeno: 31 listopada, 2015

U derbiju 12. kola Treće HNL-jug Hrvace su na krilima četverostrukog asistenta Vukovića i dvostrukog strijelca Mamuta visoko porazile goste s Korčule rezultatom 4:1…

Hrvace – Zmaj (B) 4:1 (3:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 250
Sudac: Luka Grbavac (Proložac)
Strijelci: 1:0 Mamut (13), 2:0 Borozan (15), 3:0 Mamut (35), 4:0 Vardić (52), 4:1 Lipotić (89)
Najbolji igrač: Ivan Vuković (Hrvace)

Hrvace: Milina, Vuković (od 67. Grbeša), Barač, Mažurin (od 72. Vučemil), Vardić, Mamut, Borozan, Vulić, Bilandžić, Božinović (od 60. Ćurković), Vukušić.

Zmaj (B): Vugdelija, Šarić, Torbarina, Perica, Cicijelj, Matković (od 59. Žanetić), Sardelić (od 54. Tarle), Šešlija, Šeparović (od 60. Marinović), Tatalović, Lipotić.

Sjajnih prvih 45 minuta u potpunosti je otišlo na stranu domaćih koji su izuzev tri gola imali još nekoliko odličnih prilika, ali imali su i gosti za čim žaliti. Pobjeda je utoliko i veća kad se zna da su Hrvacama nedostajali Maganić, Zorica, Ajduković i Marunica koji nije ulazio (bez treninga), četiri ponajbolja igrača i neizostavni članovi udarne postave.

Hrvace su povele u 13. minuti nakon krasnog prodora Vukovića po lijevoj strani i odlične povratne lopte za Mamuta koji sa sedam metara pogađa za 1:0. Samo dvije minute poslije Hrvace su zabile i drugi gol.

Ponovno se Vuković našao u ulozi asistenta, ovog puta iz ubačajem iz kornera, nakon kojeg je najbolje reagirao Borozan i glavom loptu poslao iza leđa Vugdelije. U narednim minutama Zmaj je imao tri odlične prilike; iz prve je okvir gola zatresao Sardelić, u drugoj odlično reagirao Milina, dok je u trećoj Šešlija pucao tik preko gola.

Kad su se Blaćani ispromašivali, stigla ih je kazna u 35. minuti, nakon prekrasne akcije u kojoj je Mažurin povukao po sredini, dao na bok za Vukovića koji i treći put asistira, za drugi gol Mamuta i velikih 3:0.

Nove minute dominacije Zmaj ponovno nije znao iskoristiti, doduše nije imao ni sreće, jer se još jednom ispriječila greda prilikom udarca Perice, a za malo je neprecizan bio i Lipotić. Iz bogatog prvog dijela bilježimo još i veliku priliku Vukovića, ali s nedovoljno dobrom završnicom.

U nastavku dosta siromašnije što se prigoda tiče, no to niti ne čudi s obzirom na to da je utakmica bila riješena nakon nešto više od pola sata i da je u tom vremenu ponudila neuobičajeno mnogo zanimljivosti. Ipak, dva gola su se našla u mreži, čime je utakmica u svakom pogledu zaslužila ocjenu odličan.

Već nakon sedam minuta igre u nastavku na 4:0 povisio je Vardić i to ponovno na asistenciju sjajnog Vukovića kojem je to bila četvrta na utakmici, dovoljno za epitet igrača utakmice.

Veliku priliku u 70. minuti je imao i povratnik u redove Hrvaca, Frane Grbeša, ali nažalost po domaće njegov udarac iz idealne situacije bio je prilično nonšalantan pa je prilika otišla u nepovrat.

Zabili su i gosti svoj počasni zgoditak, kojeg su apsolutno zaslužili po prikazanom, a u strijelce se upisao prošlogodišnji igrač Junaka Antonio Lipotić.