baner donlic

Hrvace u nastavku slomile Kamen

Objavljeno: 9 travnja, 2022
Hrvace

Hrvace su u drugom dijelu utakmice slomile otpor Kamena i slavile poslije lijepe akcije koju je zaključio Škarić…

Hrvace – Kamen 1:0 (0:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 50
Sudac: Ante Terzić (Split) 6,5
Strijelci: 1:0 Škarić (62.)
Crveni karton: Zvonimir Grgat (drugi žuti 92.)
Najbolji igrač: Pjero Škarić (Hrvace)

Hrvace: Vugdelija, Ljubić, Rončević, Klepo, Omerović (od 63. Ribičić), Kelez (od 82. Banić), Plavša, Udovičić, Matanović, Škarić (od 75. Bakić), Hrgović (od 46. Grgat).

Kamen: Barbić, Kljenak, Kilić, R. Kujundžić, Kovačić, Mikulić, Bilić (od 86. Erceg), Nenadić (od 73. Krištić), Žužul, Br. Kujundžić, Ćelić.

Nije se previše toga zanimljivog događalo u prvih 45 minuta dvoboja Hrvaca i Kamena. Domaćini su došli u nekoliko zanimljivih situacija, ali niti jedna od tih prilika nije bila iz reda velikih.

Danas prilično rastrčani Omerović je pokušao u 16. minuti iz slobodnog udarca s 23 metra, ali lopta je od bloka završila pored stative. Tri minute poslije Hrgović je ušao iskosa u kazneni prostor i onda pucao ravno u vratara. Udarci koji su slijedili Plavše i Omerovića također nisu zahtijevali intervenciju vratara.

Gosti su imali nekoliko izleta prema golu Hrvaca, ali falio je završni pas pa da se iz svega izrodi nešto konkretnije.

Hrvace su bile opasnije u drugom dijelu. Škarić je dobro pucao iskosa, ali vratar gostiju bio je dobro postavljen. U 62. minuti krasna akcija domaćina za vodstvo od 1:0.

Omerović je s lijeve strane uz aut liniju ubacio na drugu stativu gdje je čekao Plavša koji glavom vraća do Škarića, a ovaj također glavom iz blizine loptu šalje u gol.

Gosti su u 76. minuti dobro kombinirali, Kljenak je ušao s lijeve strane na rub kaznenog prostora, oslobodio se čuvara i snažno pucao, ali srećom po domaće Vugdelija je bio na mjestu.