Junak i dalje bez pobjede u nastavku sezone, Osijek odnio bod

Objavljeno: 6 ožujka, 2021
Junak Osijek Jandrek

Niti iz četvrtog proljetnog pokušaja Junak nije uspio doći do pobjede, a sinjskoj momčadi hendikep je bio i igrač manje od 71. minute…

Junak – Osijek II 1:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion
Sudac: Ante Čulina (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Latković (23.), 1:1 Jandrek (45.)
Crveni karton: Duje Manenica (drugi žuti)
Najbolji igrač: Petar Botica (Junak)

Junak: Runje, Botica, Markovina, Mihovilović (od 46. Marunica), Barać (od 46. Maganić), Manenica, Vardić, Jenjić (od 85. Nakić), Bašić-Šiško, Mastelić, Jandrek (od 82. Fuštin).

Osijek II: Kovačević, Uwem (od 63. Janušić), Babin (od 53. Stranput), Bakula, Kuprešak, Latković (od 74. Hanuljak), Sekulić (od. 63. Beljo), Cherif (od 79. Pudić), Karamatić, Benić, Barišić.

U petoj minuti je Bašić-Šiško pokušao glavom nakon kornera, kasnije je pokušao i nogom s 20 metara, međutim, oba puta neuspješno. Osijek je potom preuzeo konce igre, bolje je kombinirao u sredini i vrlo brzo stigao do vodstva.

U 23. minuti Kuprešak je gađao iz slobodnog udarca, Runje kratko odbio, a najspremniji je pred golom bio Latković koji zabija za 0:1. Minutu poslije nova velika prilika za goste, opet se Latković našao iz leđa obrane Junaka i lobom naciljao gredu.

Imao je Šiško veliku priliku u 34. minuti, neometan je pucao s desetak metara, ali preko gola. Šest minuta poslije ponovno prijete Osječani, opet se Latković prošetao kroz obranu, ali nije bio precizan u vrlo dobroj prilici.

I taman kada su se više-manje svi pomirili s minusom na semaforu u prvom dijelu, Jandrek se nakon brzo izvedenog slobodnog udarca sjurio s lijeve strane, predriblao dvojicu gostujućih igrača i prekrasno pogodio suprotni vratarev kut za 1:1.

Dosta uvjerljivije Junak je ušao u drugi dio, opasno su prijetili Jandrek i Mastelić, ali njihovi udarci su blokirani. Nešto kasnije, u 67. minuti,  Masteliću je obranio vratar, da bi potom Jenjić pucao preko gola.

I baš kada je Junak bio u dominantnom položaju Manenica je zaradio drugi žuti karton zbog povlačenja rukom, potpuno nepotrebno uz aut liniju, zbog čega je morao krenuti na prijevremeno tuširanje. S igračem manje Junak je i dalje napadao, ali do prave prilike nije stigao.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Zmijavcima.