BANNER FERATA

Junak poražen na otvaranju prvenstva od Hajduka

Objavljeno: 28 kolovoza, 2016
Junak - Hajduk

U odličnoj utakmici Hajduk je s 4:2 slavio protiv Junaka koji je imao vodstvo na poluvremenu, priliku i da stavi “točku na i”, ali na kraju je ostao praznih ruku…

Junak – Hajduk 2:4 (2:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 600
Sudac: Jakov Titlić (Hrvace)
Strijelci: 0:1 Kalik (12), 1:1 Ćorić (22), 2:1 Runje (33), 2:2 Hairlahović (56), 2:3 Jandrek (77), 2:4 Milić (81)
Najbolji igrač: Anthony Kalik (Hajduk)

Junak: Banić, Vladislavić, Križanac, Bandalo, Poljak, Gale, Runje, Pecotić (od 67. Župić), Santo (od 80. Buljan), Ćorić (od 70. Vuleta), Petranić.

Hajduk: Ljubić, Perković (od 83. Budalić), Vrljičak, Jozić, Milić, Pejić (od 78. Teklić), Jandrek, Kalik, Mastelić, Hairlahović, Basha (od 86. Vujčić).

Junak je na samom startu djelovao prilično usporeno, nepovezano i bez ideje kako suvislo prijeći centar, što je Hajduk iskoristio pa je gol doslovno visio u zraku. Prvo je zaprijetio Pecotić u šestoj minuti udarcem s 20-ak metara, da bi minutu poslije Jandrek izašao sam ispred Banića, ali odlično je u toj situaciji reagirao vratar Junaka.

Ipak, u 12. minuti sinjski čuvar mreže bio je nemoćan nakon lijepe uigrane akcije u kojoj je Basha asistirao izravno iz slobodnog udarca, a Kalik lakoćom poentirao ispod Banića. Činilo se u tim trenutcima da će Junak biti teško poražen, no ubrzo se sve preokrenulo.

Primljen gol kao da je oživio domaće nogometaše, sve više su preuzimali inicijativu i u 22. minuti došli do poravnanja. Lijepu akciju započeo je Pecotić s desne strane u visini kaznenog prostora, proslijedio loptu paralelno do Runje, a ovaj iz prve dalje za Ćorića koji prima te i voleja para mrežu vratara gostiju za 1:1.

Junak se nakon poravnanja dodatno razgoropadio i potpuno pritisnuo goste na njihovu polovicu, odlično je izgledala vezna linija koja se brzo rješavala lopte, a nagrada za prikazano stigla je u 33. minuti poslije kornera s desne strane koji je izveo Pecotić i neobranjivog udarca glavom Runje s pet metara za 2:1.

Dobro je Junak i otvorio drugi dio i već nakon osam minuta došao u veliku priliku nakon odličnog prodora Vladislavića po desnoj strani i idealne lopte za Galu koje je neometan s 12 metara pucao preko gola. Kazna za promašaj stigla je u 56. minuti kada je Hairlahović na desetak metara od gola Junaka dočekao jednu povratnu loptu i golom donio poravnanje svojoj momčadi (2:2).

U preostalom vremenu Hajduk je dominirao, redao prilike i u 77. došao do preokreta. Ovog puta sve je sama odradila “sinjska veza”, Mastelić je uposlio Jandreka, a ovaj poentirao između dva braniča domaćih. Greška obrane Plavih, baš kao i kod četvrtog gola gostiju kada je na crti sam ostao Milić i bez ikakvih problema loptu poslao u mrežu.

Junak će i za sedam dana biti domaćin, ovog puta Primorcu iz Stobreča.