Junak uništio Uraniju, ogromna dominacija rezultirala s pobjedom od 4:0

Objavljeno: 8 rujna, 2021
Junak

Fantastičnu utakmicu Junak je odigrao protiv Uranije koja s ovim porazom, bez pretjerivanja, bože biti itekako sretna, dakako, uvjetno rečeno. Toliko je Junak bio dominantan, za dvije klase bolji i uz još ogroman broj velikih neiskorištenih prilika…

Junak – Urania 4:0 (2:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 100
Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)
Strijelci: 1:0 Vučković (8.), 2:0 Jandrek (15.), 3:0 Cikojević (57.), 4:0 Mastelić (63.)
Najbolji igrač: Robert Jandrek (Junak)

Junak: Jozak, Cikojević (od 76. Držak), Baković, Mastelić (od 73. Bakić), Rončević, Vučković (od 64. Vuleta), Markovina (od 64. Poljak), Bilić, Vardić (od 46. Vrdoljak), Grabovac, Jandrek.

Urania: Guć, Paye (od 91. T. Staničić), Urlić, Aboeka (od 75. Roso), Frigan (od 46. Sall), Sikira, Stojić (od 91. D. Staničić), Simpson, Pejković, Pastuović (od 46. Tomas), Hapipi.

Junak se od samog starta nametnuo i gostima nije ostavio ništa doli nekoliko bezopasnih ubacivanja koje je domaća obrana rješavala bez ikakvih problema. Bio je to dobar, kombinatoran Junak, a kad je tako brzo su stigle i zaslužene nagrade u vidu golova.

U osmoj minuti Mastelić je ubacio s lijeve strane na peterac gdje je usamljen bio Vučković koji glavom lakoćom trese mrežu za 1:0. Već u 15. minuti semafor je pokazao 2:0. Bio je to velemajstorski porez Jandreka koji je iz slobodnog udarca s 25 metara, malo iskosa, savršeno naciljao bliži kut vratara Uranije.

Mogla je sinjska momčad do poluvremena potpuno uništiti goste. Tako je u 32. minuti Mastelić povratnom loptom na desetak metara od gola uposlio Vučkovića čiji udarac završava u bloku, da bi odbijenu loptu pokupio Bilić, ali vratar je krajnjim naporom odbio preko grede. U 40. minuti Cikojević je iskoristio poklon loptu gostiju i u matnu šansu gurnuo Mastelića koji sa sedam metara promašuje gotovo prazan gol.

Junak je i u nastavku nastavio visoko pritiskati goste i vrlo brzo ih natjerao na pogrešku. U 57. minuti vratar Uranije je loše reagirao na jednu visoku loptu, da bi je se potom dokopao Jandrek, navukao dva igrača, te s korner linije dodao za Cikojevića koji topovski iskosa pogađa dalji kut za velikih 3:0.

Nestvarno dobra predstava Junak tu nije stala. Vrlo brzo, točnije u 63. minuti, Mastelić se izborio za loptu pored dvojice gostujućih braniča, nakon čega se “okomio” na vratara Guća i rutnirano zabio za 4:0.

Desetak minuta kasnije nove dvije velike prilike za Plave. U prvoj je Bilić krasno iza linije obrane pronašao Mastelića koji izlazi sam pred Guća, ali istaknuo se vratar gostiju. Odmah u akciji koja je slijedila Baković je s ruba kaznenog prostora pogodio gredu. Nedugo zatim opasno su prijetili Cikojević i Bakić, ali za malo neprecizno.

U sljedećem kolu koje se igra za vikend Junak gostuje u Opuzenu.