Kadeti U-16 Ragbi kluba Sinj viceprvaci Hrvatske

Objavljeno: 10 svibnja, 2022
ragbi klub sinj

Makarska je jučer bila domaćina završnog turnira prvenstva Hrvatske za kadete U-16.

Kadeti Ragbi kluba Sinj predvođeni trenerom Nikolom Pavlovićem, u prvoj polufinalnoj utakmici odmjerili su snage sa ZRS-om (selekcija Zagrebačkih klubova) te su u jednoj dominatnoj predstavi svladali momke sa sjevera rezultatom 26:7.

U drugom polufinalu momčad Nade koja je glasila za favorita, bila je uspješnija od tvrdog i upornog domaćina Makarske, te je slavila rezultatom 27:10, te smo iščekivali dalmatinsko finale.

Finalni susret je ostvario sva očekivanja, na obje strane sijevali su potezi i igra koje se ne bi posramili ni seniori. Do kraja prvoga poluvremena vodila se tijesna bitka, a Sinj je konstantno prijetio te se na odmor otišlo s rezultatom 12:14. Međutim, u drugom poluvremenu došlo je do ozljede kapetana Sinja Jukića te je Sinj izgubio dominaciju u napadu i prodornost, što Nada vješto koristi i brzim polaganjima Bašića (3 zgoditka), Nada postaje neupitni prvak Hrvatske.

Trener Pavlović je na kraju susreta čestitao momčadi Nade na osvojenoj tituli, ali i svojim momcima na borbenosti i zalaganju na terenu, te je istaknuo kako će Sinj iduće godine zasigurno dignuti pehar, budući da je ovo ulazna generacija koja je pokazala da može i hoće!