Kup: Croatia Zmijavci uvjerljiva protiv Junaka

Objavljeno: 17 svibnja, 2023
Junak Croatia

Croatia je u polufinalu županijskog Kupa bila uvjerljiva protiv Junaka na Gradskom stadionu u Sinju…

Junak – Croatia 0:3 (0:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 350
Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići-Prgomet)
Strijelci: 0:1 Majić (13.), 0:2 Šuto (50.), 0:3 Majić (53.)

Junak: Ćurković, Plavša (od 64. Modrić), Vuleta (od 64. Kamber), Mastelić, Jenjić, Vrdoljak (od 64. Stanić), Tadić (od 78. Bašić), Zoungrana (od 78. Romac), Vardić, Botica, Labrović.

Croatia Zmijavci: Vukman, Bekavac, Šalinović (od 64. Mbunya), Šuto (od 57. Bačelić-Grgić), Majić, Šabić, Batarelo, Petrak (od 57. Gilić-Kuko), Musulin (od 46. Brkić), Obšivač (od 57. Šimunić), Todorić.

Croatia je od starta djelovala opasnije, nekoliko puta su gosti dugim loptama tražili svoje ofenzivce, a nije dugo trebalo i da im jedna takva lopta prođe.

U 13. minuti dugu loptu iza leđa obrane primio je Šuto, zatim prevario i vratara te nesebično uposlio Majića kojem nije bilo teško pogoditi za 0:1. Desetak minuta kasnije nova velika prilika za Croatiju, Majić je idealno uposlio Petraka koji s pet metara puca preko gola.

Najopasnija situaciju na drugoj strani kreirao je Plavša koji se probio s lijeve strane i s 20 metara dobro zagrijao vratara gostiju.

Veliki korak prema prolasku u finale gosti su napravili u 50. minuti kada je Šuto odjurio u kontru i lakoćom pogodio pored nemoćnog vratara Junaka za 0:2. Tek tri minute poslije još jedna lopta se našla u mreži Junaka.

Croatia je izvela aut s desne strane, loptu je na visini kaznenog prostora primio Šuto i brzo je proslijedio po dijagonali za Šabića, a ovaj na jednak način produžio do Majića koji s 12 metara neobranjivo pogađa za 0:3.

Pred kraj susreta odlično su pucali prvo Modrić s ruba šesnaesterca i Mastelić malo iskosa s desetak metara, ali izvrsno je u oba slučaja reagirao vratar Vukman. Ubrzo je i na drugoj strani krasno reagirao Ćurković obranivši zicer Majiću.