Lokalni derbi: Junak slavio protiv OSK-a

Objavljeno: 7 svibnja, 2022
Junak OSK

Junak je, u dvoboju koji bio jako važan za obje momčadi, uspio slaviti protiv OSK-a koji se nakon vrlo dobrog prvog poluvremena u nastavku prilično ugasio te tako i dalje ostao u vrlo teškoj bodovnoj situaciji…

Junak – OSK 2:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 1000
Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice)
Strijelci: 1:0 Bašić-Šiško (24.), 1:1 Tadić (43.), 2:1
Kekez (52.)
Najbolji igrač: Luka Kekez (Junak)

Junak: Ninčević, Katunarić, Bašić-Šiško, Romac (od 70. Držak), Cikojević, Zoungrana (od 91. Botica), Kekez, Ivanišević (od 80. Kamber), Vrdoljak, Mrković, Grabovac.

OSK: Vugdelija, Vukušić, Barać (od 84. Bašić), Grčić, Banić-Škojo, Tadić, Matijašević, Vidović, Radman Livaja, Norac-Kevo, Vukasović (od 61. Vuleta).

Prva prilika bila je pred golom gostiju, Bašić-Šiško je poslužio Cikojevića koji je pucao pored gola. U 10. minuti uzvraćaju gosti. Tadić je krasno s ruba kaznenog prostora gađao, ali je Ninčević vrškovima prstiju odbio u korner poslije kojeg je Norac-Kevo glavom pucao u vratara domaće momčadi.

Tadić je u 12. minuti uputio jednu snažnu loptu pred gol s preko 30 metara i opet primorao Ninčevića na intervenciju. Raspoloženi Tadić je i u 22. minuti bio glavni protagonist pred golom Junaka, no njegov udarac s 18 metara opet je zaustavio Ninčević.

A onda je Junak poveo. Igrala se 24. minuta kada je Ivanišević s desne strane unutar kaznenog prostora povratnom poslužio Bašić-Šišku koji pogađa za 1:0. Uslijedile su minute bez osobite igre, ali u završnici poluvremena, točnije u 43. minuti, OSK je izjednačio. Krasno je po desnoj strani prošao Vukušić i ubacio na peterac gdje je Tadić između dva sinjska stopera stigao do lopte i poentirao za 1:1.

Prvi udarac u nastavku utakmice uputio je Bašić-Šiško u 50. minuti s 18 metara, ali obranio je Vugdelija. U 52. minuti Cikojević je loptu poslao pred gol gdje se našao Kekez kojem Vugdelija brani prvi pokušaj, ali iz drugog pokušaja Kekez pogađa i donosi novu prednost Junaku (2:1).

Junak je u 60.minuti mogao riješiti sve dvojbe oko imena pobjednika. U brzoj kontri Kekez je uposlio Vrdoljaka koji je sam izašao na Vugdeliju i onda se odlučio za dodavanje prema Bašić-Šiški koji mu loptu vraća i stopostotna prilika je otišla u vjetar.

Imao je Ivanišević dobru priliku u 63. minuti, pokupio je odbijanac poslije udarca Kekeza, ali na mjestu je bio Vugdelija. Jedinu pravu priliku do kraja utakmice kod gostiju, za eventualno poravnanje, imao je Matijašević u 88. minuti, međutim, Ninčević je otklonio opasnost.