Međimurje zabilo pet od šest golova, a slavlje pripalo Junaku

Objavljeno: 3 travnja, 2021
Junak Roko Runje

Međimurje je u Sinju postiglo pet golova od ukupno šest viđenih, ali na kraju je potpisalo poraz od 4:2. Bila je to utakmica kakva se rijetko viđa…

Junak – Međimurje 4:2 (3:1)

Sinj – Gradski stadion
Sudac: Mateo Čalić (Marčana)
Strijelci: 0:1 Čovo (13.), 1:1 Hranilović (17. ag), 2:1 Glavina (29. ag), 3:1 Glavina (45. ag), 3:2 Havelka (63.), 4:2 Mastelić (87.)
Najbolji igrač: Bruno Jenjić (Junak)

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško, Barać, Fuštin (od 80. Bilić), Jenjić, Manenica, Mihovilović, Vučković, Mastelić (od 91. Vuleta), Jandrek (od 64. Nakić).

Međimurje: Jesenović, Palić (od 78. Kuzminski), Hranilović, Marcijuš, Igrec, Havelka, Jakupak, Hlišć (od 54. Hajdinjak), Hasanović, Čovo (od 74. Mamić), Glavina.

Prvo poluvrijeme Junaka i Međimurja ući će u anale. Poveli su gosti u 13. minuti nakon oduzete lopte na sredini terena i polukontre koju je golom zaključio Marko Čovo, Sinjanin koji je kao igrač Slaven Belupa zajedno s bratom Brunom na posudbi u Međimurju.

Ali, tek tada je postalo zanimljivo. Gosti su od 17. minute pa do odlaska na odmor postigli još tri gola i to, vjerovali ili ne, tri autogola. Prvo je Hranilović pogodio poslije kornera i to nakon što je Mihovilović prebacio loptu glavom na peterac.

U 29. minuti Jenjić je prošao po boku i oštro ubacio na peterac gdje je Glavina uklizao i zabio svoj prvi od dva gola. I  drugi je opet bio autogol, ovog puta glavom poslije ubačaja Jenjića s lijeve strane iz prekida za 3:1.

Bio je to rezultat prvog dijela, a nakon 17. minute igre gosti su postigli i peti zgoditak. Vuković je srušio Marcijuša u kaznenom prostoru, sudac opravdano pokazao na jedanaesterac, a siguran strijelac je bio Havelka.

Pritisnuli su Međimurci tada, preuzeli su inicijativu, ali prave prilike ipak nisu stvorili. Konačno rješenje stiglo je u 87. minuti. Bašić-Šiško se dokopao jedne lopte, povukao je do šesnaesterca i potom dodao do Mastelića koji se varkom riješio svog čuvara i majstorski pogodio za konačnih 4:2.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Zaprešiću.