Novi poraz Alkara, Cibona nije imala milosti

Objavljeno: 14 listopada, 2020
Alkar sezona

Četvrti poraz u nizu Alkar je upisao na domaćem terenu od Cibone. Pravog natjecanja tu nije ni bilo, s obzirom na to da su gosti vrlo brzo riješili pitanje pobjednika…

Alkar – Cibona 66:99 (13:24, 15:27, 16:30, 22:18)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo.
Suci: Martin Vulić, Leo Roglić, Karlo Mirčeta

Alkar: Brocić, Jurela (8), Echols (14), Mandalinić (4), Kučan (3), Putnik (3), Varence (16), Tomašević, I. Vučić (4), H. Vučić (14), Zukanović.

Cibona: Bilinovac (5), Radovčić (6), Marić (2), Bundović (9), Vucić (4), Krajina (8), Novačić (22), Prkačin, Gnjidić (6), Drežnjak (15), Moore (12), Nakić (18).

Alkar je u utakmici protiv Cibone trajao svega pet minuta i rezultata 9:10, nakon čega je malo reći da su kola krenula nizbrdo.

Do kraja prve četvrtine Cibona je odjurila na plus 11, a pravi potop sinjska je momčad doživjela u nepunih pet minuta drugog perioda kada gosti rade seriju od 19-2 i nestaju s obzora svojim suparnicima.

Alkar se pokušavao pronaći, ali pomoći tu nije bilo, razlika je rasla iz minute u minutu, do najviših plus 37, da bi u konačnici Cibona slavila sa šest koševa manje (66:99).

Jedino što se dobro moglo izvući iz domaćih redova je dosta minuta za najmlađe snage, od kojih je svoju priliku najbolje iskoristio Borna Jurela s osam koševa uz stopostotan šut.

Alkara za vikend čeka gostovanje u Gorici, što je još jedna utakmica iz reda teško osvojivih, a nakon toga u Sinj stiže Šibenka.