OSK i Hrvace bez pobjednika, gosti se spasili u nadoknadi

Objavljeno: 18 rujna, 2021
OSK

OSK i Hrvace su u susjedskom derbiju odigrali bez pobjednika, ali svega su minute dijelile domaće od premijerne sezonske pobjede…

OSK – Hrvace 1:1 (1:0)

Otok – SC Gola Brda. Gledatelja: 100
Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac)
Strijelci: 1:0 Tadić (9.), 1:1 Grgat (91.)
Najbolji igrač: Ivan Šipić (OSK)

OSK: Cvrlje, Barać, I. Bašić, Tadić, Matijašević, Vidović, Radman Livaja, Spajić, Norac-Kevo, Vukasović, Šipić.

Hrvace: Jelić, Hrgović, Banić, Jurendić, Andrić, Ljubić, Udovičić, Kekez, Matanović, Baturina, Plavša.

Na prvi pogodak trebalo je čekati svega pet minuta. OSK je poveo golom Tadića koji je iskoristio ubacivanje Vidovića s lijeve strane i prizemnim udarcem s 15 metara matirao vratara gostiju.

Gotovo je nevjerojatno što su sve domaći uspjeli promašiti u 25. minuti. Ponovno je s lijeve strane ubacio Vidović, Jelić je odbio, ali tek do Matijaševića koji promašuje loptu, nakon čega se ona odbija do Vukasovića čiji udarac brani vratar, a novi odbijanac stiže do I. Bašića čiji je pokušaj blokiran.

Prvi dio ponudio je i jednu zanimljivost, nevezanu za loptačko umijeće. Naime, u nekoliko navrata igra se prekidala zbog ulaska psa u teren, njemački ovčar bio je naprosto neumoljiv pa su redarske službe imale pune ruke posla.

U nastavku su Hrvace bile bolje, najbolje prilike imali su Jurendić, Andrić i Škarić, ali Cvrlje se nije dao svladati.

I kada se činilo da bi OSK mogao slaviti prvu prvenstvenu pobjedu, u sudačkoj nadoknadi Grgat je uspio iz gužve poentirati za konačnih 1:1.

U završnici je nastradao mladi igrač OSK-a Ivan Šipić, jedan duel otišao je “naopako” što je rezultiralo posjekotinom i šavovima. Inače, Šipić je bio prvo ime ovog susreta.