OSK u izravnom okršaju za opstanak poražen od Uranije

Objavljeno: 14 svibnja, 2022
OSK logo

Nogometaši OSK-a nisu uspjeli. Urania je slavila s 4:3 u utakmici “biti ili ne biti” i punoj preokreta, čime su ostvarili nenadoknadivu prednost uoči dva posljednja kola…

OSK – Urania 3:4 (2:0)

Otok – SC Gola Brda. Gledatelja: 200
Sudac: Renato Lacić (Split)
Strijelci: 1:0 Matijašević (21.), 2:0 Banić-Škojo (45.), 2:1 Urlić (50.), 2:2 Pejković (58.), 2:3 Stojić (61.), 3:3 Barać (76.), 3:4 Pejković (85. 11m)
Najbolji igrač: Mario Pejković (Urania)

OSK: Vugdelija, Barać, Vukušić, Marinović (od 82. Vukasović), Tadić), Matijašević, Vidović (od 67. Vuleta), Radman Livaja, Norac-Kevo, Grčić (od 67. Spajić), Banić-Škojo.

Urania: Guć, Vujčić (od 46. Brkić), Pejković (od 90. Ercegović), Poljak, Urlić (od 90. Biuk), Barać, Islami, Sikira, Tomas (od 59. Stojić), Popić, Galešić (od 68. Anđelić).

U utakmici koju su morali dobiti po svaku cijenu otočki nogometaši su krenuli kako se samo poželjeti moglo. Za 1:0 je u 21. minuti pogodio Matijašević, nakon što je dobio jednu loptu od strane Grčića.

Bolju igru OSK je naplatio u 45. minuti kada je akciju, u kojoj su još sudjelovali Radman Livaja i Matijašević, pogotkom zaključio Banić-Škojo za 2:0, što je bio i rezultat poluvremena.

Nažalost, prvih 15 minuta nastavka se pokazalo kobnim. U 50. minuti Urlić je nakon kornera smanjio na 2:1, da bi osam minuta poslije Pejković pospremio ubačaj Popića za 2:2. Već u 61. minuti Urania stiže do potpunog preokreta, zabio je Stojić za 2:3.

Kako je OSK tražio pobjedu tako su sve karte bačene u napad pa je i Barać s pozicije stopera prekomandiran u napad, što se pokazalo kao odlično rješenje, jer je u 76. minuti pogodio za 3:3.

Ipak, pet minuta prije kraja Vugdelija je oborio jednog igrača gostiju, sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Pejković za 4:3 i kraj nada OSK-a u opstanak.