Oslabljeni Alkar lak plijen za Cedevitu Junior

Objavljeno: 10 ožujka, 2023
Alkar Cedevita

Cedevita je prilično lako stigla do pobjede nad Alkarom koji je u Zagreb stigao bez tri ozlijeđena igrača i kao takav nije bio ozbiljan izazivač ponajboljoj domaćoj košarkaškoj družini. No, valja sinjske igrače pohvaliti za posljednji period u kojem su iskoristili sve ponuđeno i uz 34 postignuta koša ogroman minus spustiti na prihvatljivih 13 razlike…

Cedevita Junior – Alkar 100:87 (24:21, 29:15, 29:17, 18:34)

Zagreb – Dvorana Dom sportova. Gledatelja: 200
Suci: Franko Gracin, Gordan Terlević, Teo Miletić

Cedevita Junior: Mustapić (8), Kučić (13), Rašić (5), Bilić (3), Ciani (16), Serdarušić (13), Vrgoč (3), Šabić (14), Simon, Zanki (3), Batinić (19), Topolović (3).

Alkar: Zukanović (11), Bašić (15), Pavela (2), Vojedilov, Peevy (11), Svalina (10), Tomašević (16), Vučić (4), Jukić (7), Lisica (11).

Iako je Alkar bolje otvorio, Cedevita je nakon tri minute igre preokrenula početni minus i sredinom četvrtine pobjegla na deset koševa razlike. U osmoj minuti i dalje je devet koševa viška bilo na strani domaćih, ali Alkar je serijom 6-0 zaključio uvodnih deset minuta (24:21).

Poslije samo minutu i pol igre Cedevita je već bila na dvoznamenkastoj prednosti, a s vremenom je prednost samo nastavila rasti, što i ne čudi s obzirom na skraćenu rotaciju uslijed izostanaka Polutka, Marića i Putnika. Uz takav odnos snaga Cedevita je prvo poluvrijeme zaključila sa 17 koševa viška (53:36).

Jasno da je već tada utakmica bila riješena, ali Alkar ipak nije dozvolio potpuni raspad sistema i pošteno je odradio ostatak dvoboja. Imao je domaćin i 34 koša viška krajem treće četvrtine, ali Alkar je iskoristio opuštanje svojih suparnika u posljednjih desetak minuta te na kraju izvukao maksimum iz ovog susreta što minus od 13 koševa svakako jest, pogotovo ako se pogledaju sve okolnosti.

Alkara sada čeka nastup u Ligi za ostanak u kojoj će mu društvo praviti Dinamo, Zabok, Škrljevo, Bosco i Gorica. Liga počinje već narednog vikenda, a raspored će biti poznat naknadno.