Petica Junaka za treću pobjedu u nizu

Objavljeno: 1 travnja, 2023
Junak Hrvatski vitez

Prava golijada viđena je na Gradskom stadionu u Sinju gdje je Junak do svoje treće pobjede u nizu stigao protiv Hrvatskog viteza rezultatom 5:2…

Junak – Hrvatski vitez 5:2 (3:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Lukša Klaić (Konavle)
Strijelci: 1:0 Vuleta (4.), 1:1 Bačić (39.), 2:1 Mastelić (40-11m), 3:1 Tadić (45.), 4:1 Sikira (58.), 4:2 Begonja (61.-11m), 5:2 Mastelić (79.)
Najbolji igrač: Ivan Mastelić (Junak)

Junak: Cvrlje, Vuleta (od 46. Plavša), Mastelić, Bašić (od 46. Vardić), Jenjić (od 80. Romac), Vrdoljak, Tadić (od 88. Modrić), Zoungrana (od 86. Labrović), Botica, Sikira, Stanić.

Hrvatski vitez: Pinčić, Pedišić, Begonja, Jordan (od 90. Šalina), V. Kralj (od 90. Erstić), Zdrilić, Knežević (od 90. M. Kralj), Lučić, Bačić, Jurić (od 65. Delija), Jurjević.

U prvom opasnijem napadu Junak je stigao do vodstva. Pogriješio je Jurić koji je loptu vratio u noge Vuleti na 25 metara od gola, a ovaj se u pratnji braniča primaknuo na rub kaznenog prostora i prizemnim udarcem pogodio donji lijevi kut za 1:0.

Gosti su potom preuzeli inicijativu, uzeli su posjed i igru preselili na polovicu Junaka, ali bez izrazitih prilika, ako se izuzme dobar pokušaj Zdrilića s 23 metra. No, u 39. minuti kapitulirala je sinjska obrana. Jordan je uposlio Bačića koji je ušao iskosa te pogodio u bliži kut vratara Cvrlje.

Odmah u sljedećoj minuti Junak se vratio u vodstvo i to s 11 metara. Opet je krivac bio Jurić, sada je igrao rukom, tako da sudac nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku s koje je precizan bio Mastelić. U prvoj minuti sudačke nadoknade Jenjić je iza leđa obrane proigrao Tadića koji do lopte stigao prije vratara, zaobišao ga i majstorski pogodio iskosa za 3:1.

Junak je bio neumoljiv i u nastavku. Poslije izvedenog kornera u 58. minuti lopta se odbila na vrh kaznenog prostora gdje ju je dočekao Sikira te iz voleja prekrasno pogodio za 4:1. Samo tri minute poslije sudac je dosudio jedanaesterac za goste, a strijelac za 4:2 bio je Begonja.

Da slučajno ne bi došlo do kakve drame na kraju, Junak se pobrinuo novim golom, ovog puta u 79. minuti. Plavša je ubacio iz prekida s lijeve strane pred gol gostiju gdje je spreman bio Mastelić koji je pogodio za 5:2, što je bio i konačan rezultat.