Obavijest o spajanju kućnog priključka na javnu kanalizacijsku mrežu u dijelu Sinja
Vodovod i odvodnja Cetinske krajine i ovim putem obavještava građane o mogućnosti...
U prezentacijskoj dvorani Alkarskih priređena je jedna lijepa etno priča, gdje upriličeno predstavljanje 36 knjige u izdanju KD Trilj.
Ovoga puta riječ je o hvalevrijednoj zbirci pjesama s etno tematikom ‘Odškrinuta didovina’, autora Ante Lišnića iz Vrpolja. Ovo je njegov prvijenac u pisanoj riječi koja je umetnuta u korice jedne zbirke.
Inače sama zbirka se sastoji od četrdeset pjesama, s isto toliko ilustracija (tuš-grafit). Predstavljajući autora ne samo u pjesničkom pogledu, nego i kao vrijednog etno baštinika izv.dr.sc don Josip Dukić inače predsjednik KD Trilj je kazao:
‘Ante Lišnić je samozatajni etno baštinik itekako je prepoznatljiv u svim aktivnostima kada je u pitanju očuvanje tradicije, folklora i etno baštine triljskog, cetinskog i šireg područja. Najpoznatiji je po dugogodišnjoj suorganizaciji Festivala ženskoga tradicijskog glazbovanja – VestaFesta.
Drago mi je da smo na ovakav način upoznali javnost sa svim njegovim aktivnostima, jer uistinu radi se jednom svestranom čovjeku koji zaslužuje sve pohvale i potporu za svoj rad.’
U onom stručno pjesničkom pogledu na zbirku pjesama govorio je recenzent zbirke, pjesnik, hrvatski časnik Ante Nadomir Tadić Šutra:
‘Ukupno uzevši, ovaj pjesnički prvijenac vapaj je i zov jednog čovjeka Dalmatinske zagore, koji je htio, a Bogu dragom hvala i jest zabilježio ono što ga tišti i što već duže vrijeme i ključa u njemu, poput naše nabujale Cetine.
Za taj pothvat, valja mu čestitati i nagraditi ga, a pjesniku je najveća nagrada kada se njegove pjesme čitaju. Zato s moje strane i svih nas velika potpora i poticaj u daljnjem radu.’
O nastanku zbirke i svojim etno aktivnostima kao i planovima za budućnost govorio je sam autor Ante Lišnić:
‘Zbirka pjesama ‘Odškrinuta didovina’ nastala je u galopirajuće plodonosnom pjesničkom periodu od polovice travnja 2021. godine do konca rujna iste godine, dok sam priložene crteže crtao ležerno (tuš-grafiti-ugljen) kroz cijelu narednu godinu.
Potaknula me je na sve Šutrina zbirka Stožina. Njemu veliko hvala na svemu, kao i prijatelju don Josipu Dukiću na velikoj i nesebičnoj potpori i suradnji svih ovih godina.’
U kulturno umjetničkom programu Ante je nastupio svirajući lijericu, pokazaujući još jednom svoju svestranost. Pored njega s etno tradicijom predstavili su članovi Udruge za očuvanje baštine Cetinskog kraja, URIG Otok, KUD Cetina, mladi guslar Antonio Marinović, Ivanka Munivrana, Ljilja Vojković, Ivan Knezović i Brankica Marinović.
Za sve posjetitelje koji su kupili ovu zbirku na kraju večeri izvlačila se nagradna igra, a najsretniji kako je sebe nazvao Hrvatačanin Ante Katin u izvlačenju dobio je na poklon pirografiju magarca u drvu sa samarom, rad autora Ante Lišnića.
Tijekom cijele večeri prikazivao se jedan video uradak s tematikom etno običaja Cetinskog kraja. Po završetku večeri upriličeno je druženje sudionika svečanosti uz prigodnu zakusku s domaćim specijalitetima.
FOTOGALERIJA SAŠE TADINCA:
Vodovod i odvodnja Cetinske krajine i ovim putem obavještava građane o mogućnosti...