Prva ŽNL: OSK-u pobjeda u derbiju protiv Jadrana, Tekstilcu visok poraz

Objavljeno: 11 ožujka, 2023

OSK je u derbiju kola slavio u Sućurcu i time nastavio lov na lidera prvenstva Omiš, dok je Tekstilac upisao uvjerljiv poraz u Vranjicu…

OSK je imao imperativ pobjede protiv jednog od izravnih suparnika u borbi za vrh, a u tome je i uspio golom Banića koji je pogodio iz kaznenog udarca u 60. minuti utakmice. Važna je ovo pobjeda za Otočane koji imaju utakmicu manje i minus šest u odnosu na vodeći Omiš.

Utakmicu je obilježio velik broj kartona, pri čemu je OSK s igračem manje ostao u 42. minuti kada je izravan crveni karton zaradio Džimbeg. U 77. minuti zbog dva žuta kod domaćih igru napušta Biuk, da bi u 83. također zbog dva žuta isključen bio i Radman Livaja.

Tekstilac se nije dobro proveo u Vranjicu kod Omladinca koji je slavio s visokih 4:0. Svi golovi postignuti su u drugom dijelu, a “špinu” je otvorio Gudelj u 48. minuti. Vrlo brzo je crveni karton zaradio Vidurinović, nakon čega Vučemilović-Alegić s tri pogotka pečatira sudbinu gostiju.

U sljedećem kolu OSK je domaćin Mračaju, dok Tekstilca čeka i treće gostovanje u nizu, ovog puta kod Mladosti iz Prološca.