Prva ŽNL: Važne pobjede OSK-a i Tekstilca

Objavljeno: 1 travnja, 2023

U subotu je odigrano 19. kolo Prve županijske nogometne lige, a važne bodove na konto su dodali igrači OSK-a i Tekstilca…

OSK – VAL 3:0 (0:0)

OSK je pobjedom i dalje ostao kao prva pratnja vodećem Omišu koji je u ovom kolu poražen u Trogiru. Val je uspio zaustaviti Otočane u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu nije imao velikih šansi.

Banić je otključao mrežu gostiju pogotkom u 59. minuti, a isti igrač pogodio je za 2:0 u 71. minuti. Konačan rezultat postavio je Bašić-Šiško u sudačkoj nadoknadi.

U sljedećem kolu, koje se igra za 14 dana, OSK gostuje u Imotskom.

ORKAN – TEKSTILAC 1:2 (0:1)

Važnu pobjedu izvojevao je Tekstilac u Dugom Ratu protiv Orkana koji mu je izravni konkurent u borbi za opstanak. Držak je Tekstilac doveo u vodstvo u osmoj minuti, a taj rezultat je bio i na poluvremenu.

U nastavku je sinjska momčad podebljala vodstvo, zabio je Ljubas u 71. minuti, da bi tek u 90. domaćini smanjili, ali prekasno da ugroze pobjedu Tekstilca.

Tekstilac u sljedećem kolu igra na svom terenu protiv Jadrana iz Tučepa.