Preventivni botoks – trend ili promišljena odluka?
Preventivni botoks sve se češće spominje kao način da se prve mimičke...
Ušli smo u studeni, posljednji mjesec klimatološke jeseni. Za razliku od hladnog početka listopada, kada su temperature bile daleko niže od prosjeka za dio godine, a snijeg kratko posjetio naše planine, početak studenoga obilježilo je stabilno vrijeme, barem prvih dana, sa temperaturama zraka koje su bile jako blizu rekordnih vrijednosti.
Kako nam javlja Rade Popadić iz Crometeo udruge, ponedjeljak je donio kratkotrajnu promjenu vremena s nešto kiše i padom temperatura. Ipak, prema kraju dana postupno će jačati bura s kojom stiže promjena.
‘Neće to biti osobito jaka bura, osim podno Velebita. Kod nas će puhati umjereno s pokojim jačim udarima. S burom u noći stiže i razvedravanje, oblaci će nas napustiti. To razvedravanje je već zahvatilo sjeverni Jadran, a u noći će se proširiti na Dalmaciju, kaže Popadić.’
Od utorka pa sve do vikenda očekuje nas razdoblje stabilnog vremena – pretežno vedro i suho, bez oborina. Bura će slabjeti, a sredinom tjedna gotovo u potpunosti prestati.
‘To će biti uvod u vrlo tihe dane, a takvi dani, osobito u Dalmatinskoj zagori, znače i pojavu magle u jutarnjim satima. Magla će biti gotovo svakodnevna pojava.’
Čim je tiho i vedro, noću će biti hladnije nego prethodnih dana. U nekim kotlinama Dalmatinske zagore, temperature će biti tek nekoliko stupnjeva iznad nule, osobito u srijedu i četvrtak. Međutim, danju će biti ugodno, s temperaturama između 16 i 20 stupnjeva, ovisno o predjelu.
Ono što još prognostički modeli nisu potpuno suglasni je razvoj vremena za nadolazeći vikend. Čini se da će još u subotu biti pretežno sunčano, a onda će tijekom nedjelje doći do umjerenog naoblačenja. Na moru se očekuje jugo uz mogućnost kiše, osobito u drugom dijelu dana.
‘Sve u svemu, pred nama su stabilni i sunčani dani. Iskoristite ih dobro. Temperatura neće biti ni blizu one prave studenačke, nema još govora o kasnoj jeseni. Izgleda da nas taj neki kompliciraniji dio vremenskih prilika očekuje tek u drugom dijelu ovog mjeseca, a do tada dosta sunčanog i suhog vremena. Hoće li krajem tjedna doći novo naoblačenje – to će biti jasnije za koji dan’, zaključuje Popadić.
Preventivni botoks sve se češće spominje kao način da se prve mimičke...
Predsjednica Gradskog vijeća Grada Sinja Marija Gaurina pozvala je vijećnike Gradskog vijeća,...
a temelju Odluke o financiranju Ministarstva rada, mirovinskog sustava,obitelji i socijalne politike,...
REPUBLIKA HRVATSKA SPLITSKO-DALMATINSKA ŽUPANIJA GRAD TRILJ GRADONAČELNIK KLASA: 363-04/26-01/0004 URBROJ: 2181-12-03/1-1889-26-1 Trilj,...
IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA UREĐENJA OPĆINE OTOK-1-59 IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG...
Na temelju Točke 5. Programa mjera za poticanje rješavanja stambenog pitanja mladih...







