Ragbi: Mladost u posljednjim minutama do preokreta i pobjede nad Sinjem

Objavljeno: 24 listopada, 2020
Sinj Mladost

Odličan susret odigrali su ragbijaši Sinja i Mladosti u okviru četvrtog kola prvenstva Hrvatske, ali u konačnici su više zadovoljstva imali gosti koji su doslovno u posljednjim trenutcima stigli do pobjede…

Sinj – Mladost 3:7 (3:0)

Sinj – SC Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić. Bez gledatelja.
Sudac: Mario Dragičević

Sinj: Žigo, Vrgoč, Širović, Miloš, Brčić-Šušak, Majić, Filipović, Tomić, Kovačić, Prološčić, Cvrlje, Grčić, Vučković, Gugić, Pavlović (3), Brčić, Ratković, Efendić, Vučemilo, Tomašević, Šolto.

Mladost: Biškić, T. Fišić, Brečić, Stipić, Žunić, Galić, Pavešić, Buljac, B. Fišić, Jurišić (7), Vlašić, Ivanković, Stojanovski, Dominko, Peršić, Jukić, Mihalj, Tukulj, Klenović, Medina.

Po teškim uvjetima, uz kišu koja nije prestajala, derbi susret sinjskih i zagrebačkih ragbijaša zaslužuje čistu peticu.

Sinj je nakon 20-ak minuta igre stigao do prednosti, Nikola Pavlović je pretvorio kaznu za 3:0. Malo tko je vjerovao da će taj rezultat potrajati sve do završnih minuta, ali upravo tako se i dogodilo.

Nakon što se našla u zaostatku, Mladost se brzo reorganizirala, krenula je još snažnije naprijed, po preokret, ali lavovski su se domaći branili i na vrijeme razbijali njihove napade.

Slično se igralo i u drugom dijelu. Ponovno je Mladost imala inicijativu, Sinj je vrebao nekakvu pogrešku iz koje bi dokrajčio svoje suparnike, ali nažalost u finišu ipak popušta obrana domaćih.

Svega minutu-dvije prije kraja jedan poduži napad gostiju stigao je u ruke Niku Jurišiću koji se uspijeva ugurati iza linije zgoditka, a potom je uspješno i pretvorio za 7:3.

Sinju je ostalo svega minutu za organizaciju napada, akcija se s desne preselila prema lijevoj strani, Marko Grčić je napravio strašan posao, razgrtao je sve ispred sebe i potom nesebično htio uposliti naoko bolje pozicionirane suigrače, ali dodavanje nije bilo najbolje i odlična prilika otišla je u nepovrat.