Malo je nedostajalo da ekipa Sinja priredi veliko iznenađenje, ali u samoj završnici Bjelovar se uspio otrgnuti iz sinjskog zagrljaja i slaviti nove bodove…

Sinj – Bjelovar 27:30 (14:15)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo
Suci: Ivan Grbavac (Podstrana), Siniša Ravlić (Makarska)

Sinj: Ćosić-Dragan, A. Zorica (1), Pletikosić (2), Majić (4), Mažurin (4), Lj. Plazibat (4), Čović (2), Vugdelija (15 obrana), A. Plazibat, Mravak, P. Zorica, Ugrin, Boban (4), Lovrić (5), Paštar (1), Bešljić.

Bjelovar: Nikšić (4), I. Pifar (1), Tolić, Guskić (11), M. Pratljačić, I. Pratljačić, Sofić, Gavrić (2), Čagalj (1), Pokopac (1), Gašparović (4), Ivanda (3), N. Pifar, Malec (3).

Sedmerci: Sinj 5/6; Bjelovar 6/6
Isključenja: Sinj 4 minute; Bjelovar 2 minute

Sinj je u ovoj utakmici pokazao dosta, porazu usprkos. Htijenje i zalaganje bili su na maksimalnom nivou što se osjetilo i na terenu i prava je šteta što su se ozljede ponovno umiješale.

Odlično je Sinj otvorio uz seriju obrana Vugdelije (ukupno 15 obrana), imao je 5:3, ali uglavnom se igralo u egalu uz odličan učinak Majić koja je zabila četiri gola u prvih 12 minuta, međutim, tada se ozlijedila i vjerojatno je to detalj koji je kasnije odredio pobjednika.

Bjelovar to koristi te u jednom trenutku bježi na tri gola, briljirala je Guskić koja je u prvom dijelu postigla sedam, a do kraja ukupno 11 golova. Ipak, borbena domaća ekipa na odmor je otišla sa svega minus jedan (14:15.)

Očekivalo se da će gošće u nastavku iskoristiti činjenicu da Sinj praktički igra bez prave vanjske igračice, ali tada je proradila Boban koja je doigrala najbolju utakmicu unazad dosta vremena, a odlično je taktički izgledala i napadačka postavka s dvije kružne napadačice, Plazibat i Paštar.

Bjelovar je, istina, imao rezultatsku inicijativu, u 39. minuti pobjegao je na tri gola razlike, ali deset minuta kasnije semafor je pokazao potpuno izjednačenje (24:24). Posljednje poravnanje vidjeli smo u 51. minuti, nakon čega gošće serijom 3-0 lome susret i mirno ga privode kraju.

Sljedeću utakmicu Sinje će u srijedu igrati u Umagu, nakon čega je domaćin Sesvetama.