Rukometašice Sinja uvjerljivo poražene na gostovanju kod Podravka Vegete

Objavljeno: 9 svibnja, 2021
RK Sinj

Nastavak prvenstva rukometašicama Sinja donio je gostovanje u Koprivnici, najteže moguće, stoga uvjerljiv poraz nije nikakvo iznenađenje…

Podravka Vegeta – Sinj 43:25 (24:9)

Koprivnica – SD Gimnazije Fran Galović
Suci: Kristina Majpruz (Zagreb), Lorena Peharda (Koprivnica)

Podravka Vegeta: Tucaković (8 obrana), Zadravec (5), Turk (1), Beganović (3), Karlovčan (5), Popović (7), Jandrašić (2), Džono, Milosavljević (3), Mrđen (1), Mugoša (6), Franušić, Buljan (7), Ećimović (9 obrana), Zrnić (1), Tsakalou (2).

Sinj: Ćosić-Dragan (2 obrane), Kljaković-Gašpić (8), Mažurin (6), Lj. Plazibat (6), Čović, Crnčević (5), Vugdelija (8 obrana), A. Plazibat, Mravak, Ćaleta, Lovrić.

Isključenja: Podravka Vegeta 6 minuta; Sinj 4 minute
Sedmerci: Podravka Vegeta 3/3; Sinj 5/7

Aktualne prvakinje i vladarice hrvatskog rukometa nisu imale popusta za sinjsku ekipu koju su na kraju svladale s 18 razlike, pri čemu su posebno uvjerljive bile u prvom dijelu kojeg su zaključile s 15 golova razlike.

Sinj je u samom startu dobro parirao pa je tako u sedmoj minuti semafor pokazao rezultat 5:5, ali tada domaće ubacuju u brzinu više i s pet golova u nizu bježe na ugodnu prednost.

U tri navrata Sinj je imao minus tri, posljednji put u 17. minuti (11:8), ali tada kreće uragan Podravke koja u preostalih 13 minuta postiže 13 golova, naspram sinjskih svega jedan, što je na kraju rezultiralo ogromnim zaostatkom na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme intenzitet igre je prilično pao, Sinj je čak sve do 50. minute bio i bolji, ali s novom serijom od sedam golova u samoj završnici Podravka je zaključila ovu priču.

Sinj u sljedećem kolu ponovno gostuje, ovog puta kod Dugog Sela.