Solin ponizio Junaka, sve šanse u drugoligaški opstanak uništene

Objavljeno: 15 svibnja, 2021

Junak je upisao težak poraz u jednoj od najvažnijih utakmica i u direktom dvoboju za opstanak protiv Solina. Domaći su pokazali potpunu nemoć i sada je potpuno jasno da ih naredne sezone čeka trećeligaška konkurencija…

Junak – Solin 1:4 (1:2)

Sinj – Gradski stadion
Sudac: Mateo Čalić (Marčana)
Strijelci: 1:0 Bilić (4.), 1:1 Vujinović (33.), 1:2 Repić (37.), 1:3 Manenica (77. ag.), 1:4 (Laušić 84.)
Najbolji igrač: Antonio Repić (Solin)

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško (od 46. Vučković), Jenjić (od 79. Fuštin), Manenica, Markovina (od 56. Marunica), Bilić (od 46. Mihovilović), Vardić (od 76. Vuleta), Botica, Mastelić, Jandrek.

Solin: Topić, Donsanti (od 46. Čorić), Pekić, Veljača (od 46. Baković), Ninčević, Vujinović (od 79. Laušić), Zeljković (od 63. Kušeta, Relota, Matova, Franić, Vodanović (od 15. Repić).

Junak je otvorio kako je samo poželjeti mogao. U četvrtoj minuti Bilić je primio jednu loptu, ušao u kazneni prostor i s 12 metara pogodio u bliži kut za 1:0. Nedugo potom Plavi su jurnuli u kontru “tri na dva”, ali na kraju je sve prošlo bez udarca, iako je moglo i trebalo biti puno opasnije.

Solin je s vremenskim odmakom počeo sve više prijetiti, potpuno je preuzeo inicijativu, što mu je donijelo i potpuni preokret. U 33. minuti Veljača je s desne strane ubacio pred gol, a Vujinović glavom pogodio za 1:1.

Samo četiri minute poslije gosti su izveli seriju kornera s lijeve strane, od čega je jednog na drugoj vratnici u gol pretvorio Repić, također glavom za 1:2.

Jednu od rijetkih dobrih prilika u drugom poluvremenu imao je Mastelić u 59. minuti, ali nije njegov udarac iz dobre situacije bio dovoljno precizan.

Konačan slom Junak je doživio u 77. minuti kada su gosti izigrali obranu plavih po lijevoj strani i ubacili pred gol gdje je Manenica skrenuo u vlastitu mrežu za 1:3. Junak je tada sve bacio u napad, što Solin koristi i poslije kontre preko Laušića dolazi do 1:4.

Junaka u sljedećem kolu čeka gostovanje kod Rudeša.