Težak poraz Hrvaca na domaćem terenu

Objavljeno: 12 lipnja, 2021

Pravu katastrofu doživjele su Hrvace na domaćem terenu od biogradskog Primorca koji je slavio s uvjerljivih 5:1…

Hrvace – Primorac (BNM) 1:5 (1:2)

Hrvace – Igralište u Hrvacama
Sudac: Luka Liković (Krvavac)
Strijelci: 0:1 Vodopija (8.), 0:2 Vodopija (26.), 1:2 Andrić (29. 11m), 1:3 Lazarevski (55.), 1:4 Lazarevski (75. 11m), 1:5 De Angelis (85.)
Najbolji igrač: Luka Vodopija (Primorac BNM)

Hrvace: Vugdelija, Milinović, Čeko (od 80. Mateljan), Hrgović, Grgat, Andrić, Ivanović, Ribičić (od 49 T. Stefanović), Kekez, Visković, Plavša.

Primorac (BNM): Borgelott, Mondziaou (od 87. Bezinović), Brkić (od 70. Birkić), Lokin, Vodopija (od 87. Flifla), Klopp, Lazarevski, Kusuma (od 44. De Angelis), Labus, Pranić, Aliyu.

Već u osmoj minuti gosti su poveli pogotkom Vodopije koji je loptu primio na 15 metara od gola, pucao, a lopta se od igrača Hrvaca odbila u nebranjeni dio mreže. Nešto ranije i Aliyu je naciljao vratnicu.

U 17. minuti s desne strane je ubacio Klopp, a Vodopija glavom sa sedam metara gađa ravno u Vugdeliju. Desetak minuta kasnije Mondziaou je prohujao po lijevoj strani, pritom je zaobišao i vratara te uposlio Vodopiju kojem nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Hrvace su smanjile u 29. minuti. Prodor Čeke zaključen je prekršajem unutar kaznenog prostora, sudac je pokazao na bijelu točku, a Andrić bio precizan za 1:2. Pet minuta prije kraja prvog dijela ponovno je Mondziaou bio neuhvatljiv, ali njegovu asistenciju Lokin nije u matnoj situaciji pretvorio u gol.

Deset minuta nakon povratka na travnjak Lazarevski je s 18 metara iz slobodnog udarca prekrasno pogodio za 1:3. Vrlo brzo sudac je dosudio kazneni udarac i za goste, nakon što je srušen odlični Mondziaou, međutim, Vugdelija je obranio pokušaj Vodopije.

U 75. minuti novi jedanaesterac za goste, ovog puta iznudio ga je De Angelis u srazu s Čekom, a strijelac za 1:4 bio je Lazarevski. De Angelis je zato pogodio u 85. minuti za 1:5, prodorom u kazneni prostor i udarcem s 12 metara.

Hrvace će imati priliku na nešto bolji način se oprostiti od sezone u srijedu kada igraju utakmicu trećeg kola protiv Zmaja iz Makarske.