extrametal

Treći poraz Plavih, Osijek svoje prilike iskoristio, a Junak promašivao

Objavljeno: 13 rujna, 2020
Junak

Junak je u Osijeku doživio i treći poraz u sezoni. Šok terapija s ostavkom trenera Stipe Grčića nije dala ploda, a njegov dojučerašnji pomoćnik Dario Sablić ipak nije mogao napraviti čudo preko noći pa će prve bodove sinjska momčad morati potražiti u srijedu kada u Sinju gostuje Croatia…

Osijek II – Junak 2:0 (1:0)

Osijek – Stadion Gradski vrt.
Sudac: Ante Bundović (Bjelovar)
Strijelci: 1:0 Gačić (40. 11m), 2:0 Benić (47.)
Najbolji igrač: Adam Benić (Osijek II)

Osijek II: Barešić, Magdić, Stranput (od 69. Kuprešak), Mišković, Sekulić od 87. Latković), Almeida (od 46. Barišić), Gačić, Prpić Bosanac (od 69. Babin), Todorov, Ljubić, Benić (od 87. Karamatić).

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško (od 69. Vrljičak), Marunica od 81. Andrić), Fuštin (od 63. Markovina), Rončević, Jenjić, Vardić, Botica (od 81. Mihovilović), Mastelić, Jandrek (od 69. Maganić).

Prilično oprezno s obje strane igralo se prvih 15 minuta, a onda je sijevnula jedna kontra Junaka, Bašić-Šiško je izbačen iza leđa obrane Osijeka, ali sustigao ga je branič domaćih i blokirao njegov pokušaj.

Iz te akcije izrodio se korner, lopta je stigla na drugu vratnicu gdje je usamljen bio Bašić-Šiško, ali kao da je i sam bio iznenađen činjenicom da je stigla do njega pa je  stopostotna prilika ostala neiskorištena.

Uslijedili su tada opasni pokušaji domaćih, Sekulić je glavom pucao pored gola, a potom su domaći imali i slobodan udarac koji je letio ravno u ruke Runji, čija je loša reakcija zamalo dovela Osijek do velike gol šanse.

Ipak, napadi domaćih dali su ploda u 40. minuti, Prpić Bosanac je okomitom loptom u kaznenom prostoru uposlio Sekulića kojeg je oborio Jandrek, a sudac pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Gačić.

Osijek nakon nešto više od minutu igre u nastavku stigao do 2:0. Benić je primio loptu na lijevoj strani, krenuo paralelno prema sredini, nitko mu nije izašao u blok, što ovaj koristi i s 25 metara pogađa u gornji lijevi kut sinjskog gola. Junak se tada otvorio i ubrzo stigao do nekoliko odličnih situacija.

U 56. minuti Jandrek je pucao snažno iskosa i pogodio vanjski dio vratnice, a desetak minuta kasnije i Mastelić je bio u dobroj situaciji, međutim, na kraju je iz dobre situacije na petercu izostao udarac. Priliku je Junak imao i u 67. minuti preko Bašić-Šiške koji je primio loptu nakon odbijanca na šest-sedam metara od gola, ali obranio je vratar domaćih veliku priliku.

Imao je Maganić stopostotnu šansu u 85. minuti, sam je bio oči u oči s vratarem domaćih, ali u pokušaju da ga prebaci pogodio ga je ravno u prsa. Prilika do kraja više nije bilo pa su se prvoj pobjedu prvenstvu veselili domaći.