baner donlic

Važna i uvjerljiva pobjeda OSK-a, Urania ponovno u dohvatu

Objavljeno: 1 svibnja, 2022
OSK logo

OSK je upisao važnu pobjedu protiv Kamena kojom je i dalje nastavio svoju bitku za opstanak…

OSK – KAMEN 4:1 (3:1)

Otok – SC Gola Brda. Gledatelja: 100
Sudac: Ante Znaor (Podbablje)
Strijelci: 1:0 Banić-Škojo (11.), 2:0 Tadić (25.), 3:0 Matijašević (37.), 3:1 Barać (45. ag.), 4:1 Barać (70.)
Crveni karton: Marinović (drugi žuti 45.)
Najbolji igrač: Stipe Banić-Škojo (OSK)

OSK: Vugdelija, Barać (od 77. Spajić), Vukušić, Marinović, Tadić, Matijašević, Vidović (od 83. Vuleta), Radman-Livaja, Norac-Kevo, Grčić, Banić-Škojo (od 89. Kozina).

Kamen: Barbić, Bartulović, Kljenak, Kilić, R. Kujundžić, Kovačić (od 90. Vuković), Krištić, Žužul (od 55. Lasić), Erceg (od 83. Jonjić), B. Kujundžić, Mikulić.

OSK je silovito krenuo svjestan da nema prostora za bilo kakve kalkulacije, a takav pristup nagrađen je u 11. minuti poslije ubačaja Vidovića i pogotka Banić-Škoje.

U 25. minuti Tadić je prekrasno pogodio s 20 metara iz slobodnog udarca u gornji lijevi kut, a najbolje poluvrijeme OSK-a u sezoni okrunio je Matijašević golom za 3:0.

U samoj završnici prvog poluvremena Barać je u pokušaju da očisti jedan ubačaj loptu poslao u svoju mrežu za 3:1.

Posljednja minuta prvog dijela bila je kobna za Marinovića koji je zaradio drugi žuti karton pa je OSK drugi dio igrao s igračem manje.

Barać se zato iskupio u 70. minuti, nakon polukontre, uspio je iščeprkati jednu loptu i poentirati s 12 metara za 4:1. Mogao je OSK i uvjerljivije slaviti, ali Tadić je propustio realizirati kazneni udarac iz 73. minute.

Uz sve navedene golove, domaća momčad je imala još nekoliko dobrih situacija, međutim, 4:1 je bilo i više nego dovoljno za tri boda pred sljedeće kolo i okršaj protiv Junaka.