Alkar upisao deveti poraz, Cedevita bez većih problema do pobjede

Alkar nije uspio iznenaditi favoriziranu Cedevitu koja je u drugom dijelu susreta ubacila u brzinu više i bez većih problema došla do novih bodova…

Alkar – Cedevita 79:96 (22:21, 13:22, 23:24, 21:29)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 450
Suci: Luka Kardum, Nikola Perlić, Gordan Terlević

Alkar: Brown (17), Jurela (3), Pralija, Modrić (2), Šimunović-Erpušina (2), Markulin (16), Marić (14), Šipić (10), Svalina (5), Vučić (10).

Cedevita: Wideman (12), Perković (15), Jordano (9), Ćorić (16), Bošnjak (10), Vitali (7), Popić (10), Radović, Čubrilo (2), Vladović (15).

Bez respekta je Alkar otvorio dvoboj protiv favorizirane Cedevite, dosta dobro je to izgledalo u startu, pogotovo nakon serije 7-0 kojom je naša momčad ostvarila prednost od 12:6. Nešto kasnije semafor je pokazao i 17:12 u korist Alkara koji potom ulazi u seriju pogrešaka i začas gosti vodu okreću na svoj mlin. Ipak, u završnici prve četvrtine Brown i Šipić osigurali su minimalnu prednost na strani svoje momčadi (22:21).

U drugoj četvrtini Cedevita je preuzela rezultatsku inicijativu, dosta otvorenih šuteva domaće momčadi ostalo je neiskorišteno, što je za posljedicu imalo minus od sedam koševa, koliko je bilo u 17. minuti. Istini za volju, nije ni Cedevita briljirala, bez obzira na prednost. Imao je Alkar nekoliko vezanih napada za potpuni priključak, ali loš šut neutralizirao je sve dobro odrađeno u obrani. Na kraju je Cedevita tricom Jordana u završnim trenutcima prvog dijela ostvarila i višak od osam koševa (35:43).

Odlučnije je u nastavak ušla Cedevita, dobro je koristila svoj energetski potencijal i lakoćom je gradila svoju prednost. Tako je u 24. minuti semafor pokazao 11 razlike u korist zagrebačke momčadi, kasnije se Alkar približio na pet i malo zagrijao dlanove publike, ali još silovitiji bio je odgovor gostiju koji se serijom 7-0 vraćaju u sigurnu zonu, da bi pred četvrti period igre brojali devet viška.

Vrlo brzo svaki otvor Alkara je slomljen. U 32. minuti gosti su brojali plus 15, čime je susret bio riješen. Najvećih 22 Cedevita je imala u 35. minuti, nakon čega je trener Alkara priliku dao i mlađim igračima, od čega valja podcrtati i prve minute za darovitog juniora Franu Praliju.

Treba naglasiti kako su i Sinjski Maligani ostali pri odluci o bojkotu,, čime je Alkar ostao uskraćen za onaj bučniji dio podrške.