Alkar uz dobar otpor ipak poražen u Zaboku

Objavljeno: 2 ožujka, 2018
Alkar - Zabok

Alkar niti iz trećeg pokušaja nje uspio slaviti protiv Zaboka. Ovog puta sinjska momčad je igrala u gostima i može se reći da je pružila dobru partiju, međutim, ostaje dojam da je uz bolju podršku vanjske linije mogla i bolje proći…

Zabok – Alkar 72:66 (23:13, 24:18, 10:16, 15:19)

Zabok – Gradska dvorana. Gledatelja: 500
Suci: Nikola Perlić, Dražen Štrok, Vedran Vedriš

Zabok: Martinko, Marić (20), Kapusta (13), Jordano (6), Vlaić (8), Črnjević (11), Ćutuk, Vučić (2), Tuđen, Buljević (8), Jambrović, Šakotić (4).

Alkar: Jurela, Bašić, Modrić (8), Šimunović, Bilandžić, Booth (18), Graf (2), Vuko (11), Proleta (5), Svalina, Krajina (22).

Nakon uvodne prednosti Alkara od 4:1 Zabok je odgovorio serijom 13-0 i brzo se odvojio na dvocifrenu prednost. Ipak, da sinjske trupe potpuno ne potonu pobrinuo se Krajina odličnom dionicom, da bi se potom priključio i Booth pa se prednost domaćih brzo počela topiti, sve do koša razlike koliko je bilo u 15. minuti (25:24).

Zabok se potom ponovno diže, Alkar gubi dah i svega tri minute bile su potrebne da semafor ponovno pokaže dvocifrenu prednost u korist domaćih. U 18. minuti Zabok je ostvario višak od 15 koševa, dobivši spomenuto razdoblje s čak 17:3, da bi na odmor otišao s vodstvom od 47:31.

Drugi dio susreta bio je čista formalnost za domaću momčad, ali svakako treba naglasiti dobar otpor Alkara koji je natjerao domaće na nešto veći angažman nego se to očekivalo nakon prvog dijela. Iako će konačnih 72:66 sugerirati da je završnica bila uzbudljiva, to baš i nije bio slučaj, jer domaći su na vrijeme “kaparali” pobjedu.

Definitivno ostaje žaliti za nešto konkretnijim učinkom vanjske linije koja se u ovoj utakmici nije proslavila. Naime, od ukupno 66 koševa Alkara, trojac iz unutarnje linije Krajina (22) – Booth (18) i Vuko (11), zabio je čak 51.

U sljedećem kolu Alkar na svom parketu dočekuje Škrljevo i u toj utakmici pobjeda će biti imperativ.