Alkaru novi, teškom mukom zarađeni bodovi

Objavljeno: 11 siječnja, 2014
Alkar

Iz Slavonskog Broda:

Mnogo teže od očekivanog Alkar je u Slavonskom Brodu stigao do sedme prvenstvene pobjede kojom se učvrstio pri vrhu poretka. No, istini za volju, malo je trebao i sreće i znanja domaćinima da sa svega pet igrača kreiraju veliko iznenađenje u svojoj dvorani.

Slavonski Brod – Alkar 70:75 (19:21, 17:20, 26:10, 8:24)

A-1 liga, 10. kolo
Sl. Brod, SD Vijuš, gledatelja: 400

Suci: Herceg (Zabok), Stojić (Šibenik), Vulić (Zadar)

Slavonski Brod: Kraljik, Kljaić 24, Tokić, Živković 18, Šamija 10, Blažević 10, Kristijan, Šango 8, Karlović, Šebalj.
Trener: Petar Živković

Alkar: Mikulić 4, Boban Jo., Bilandžić 2, Modrić M. 3, Modrić S. 8, Vitali 22, Boban Ju. 5, Gaurina 6, Žitko 13, Perajica 10, Župić, Kanaet 2.
Trener: Damir Milačić

Osobne pogreške: Sl. Brod 18; Alkar18
Skokovi: Sl. Brod 28; Alkar 41
Izgubljene lopte: Sl. Brod 14; Alkar 20

Prinudno pomlađeni domaći sastav prouzrokovao je dosta problema Sinjanima koji su visili “kao luster” do posljednje minute. Dojam je kako su se Brođani u jednom trenutku prepali pobjede, promašili nekoliko zicera na kraju, no na kraju bodovi su ipak zasluženo otputovali put Sinja.

Nakon obostrano prespavanih uvodnih više od tri minute, prvi su se trgnuli mlađahni domaćini koji naprosto nisu mogli ne uzeti sve ono što su im Sinjani ponudili u samom uvodu, pa je tako nakon sedam minute igre njihova prednost iznosila ugodnih 17:9.

No, čim su se gosti “aklimatizirali”, stvari su vrlo brzo došle na svoje mjesto. Sjajan je u tim trenutcima bio Vitali koji je do kraja prve četvrtine zabio čak 14 koševa uz osam skokova, ali i Žitko čiji je ulazak sve preokrenuo u korist Alkara (19:21).

Jednako se nastavilo i u drugom periodu, ponovno je Alkar dominirao ispod koša, s tom razlikom što je posao koji je započeo Vitali nastavio Perajica pa je shodno tome i prednost sinjske momčadi narasla na plus 12 u 15. minuti (25:37), da bi do odlaska na odmor Brođani, uz nekoliko pogađanja iz prilično teških situacija Živkovića i Šamije, smanjili na prihvatljivih minus pet (36:41).

Osokoljeni domaćini su na otvaranju drugog dijela iskoristili nonšalantnost Sinjana i s dvije trice (Živković, Kljaić) te dva koša Šanga brzo anulirali minus te stigli do prednosti od 44:41, a nešto kasnije semafor je pokazivao i 50:43, što je bilo i više nego dovoljno da obezglavljenim Sinjanima pokažu kako neće tek tako do novih bodova.

Iako se Alkar u narednih nekoliko minuta primaknuo na minus jedan (52:51), Brod je na krilima briljantnog Kljaića pred posljednjih deset minuta osigurao velikih 11 koševa prednosti (62:51).

Brođani su u posljednjoj četvrtini pune tri minute bili bez koša, dok su Sinjani u tom periodu zabili njih sedam, ali potom upali u novu seriju pogrešaka i time osigurali “predah” svojim suparnicima.

Četiri minute prije kraja ključnom se pokazala trica S. Modrića za minus dva Alkara (65:63), nakon čega su Gaurina i Vitali režirali potpuni preokret (69:67), od čega se Brođani nisu oporavili pa su nakon 40 minuta morali potpisati poraz od 70:75.

U redovima Alkara Vitali je ubacio 22 uz 13 skokova, Žitko je dodao 13, a Perajica tri koša manje. Kod Broda prvo ime bio je Kljaić s 24 koša, dok je odličnu partiju pružio i Živković koji se zaustavio na 18.