Alkaru treća pobjeda, Dubrava pala bez ispaljenog metka

Objavljeno: 9 studenoga, 2019
Alkar Dubrava

Alkar je protiv Dubrave stigao do treće prvenstvene pobjede, lakše nego se očekivalo. Gosti su igrali bez svoje prve violine Hortmana, što se itekako osjetilo, ali to nipošto ne umanjuje vrlo dobru predstavu momčadi Damira Milačića

Alkar – Dubrava Furnir 93:76 (29:24, 26:10, 21:25, 17:17)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 500
Suci: Josip Radojković (Split), Josip Jurčević (Split), Roko Hordov (Split)

Alkar: Brocić (11), Neal (13), I. Jurela (7), Kučan (1), Pralija (2), Marić (22), Dukić, Tomašević, Vučić (15), Wembi (12), B. Jurela, Jacović (10).

Dubrava Furnir: Proleta (6), Šarac (22), Cvitanović, Gulam (3), Perić (8), Hortman, Jelenek (11), Majić (8), Smolić (10), Šutalo (8), Vlahovec.

Odlična šuterska dionica na početku Alkaru je omogućila startnu prednost koja je mogla biti i veća od šest-sedam koševa da je kojim slučajem bolje funkcionirao defenzivni skok. Mogao je i trebao Alkar bolje od plus pet nakon uvodne četvrtine u kojoj je goste u igri držao Turjačanin Šarac.

Zato je u drugom periodu Alkar bio kudikamo konkretniji i angažiraniji u obrambenom dijelu, dosta energije u skoku donio je Wembi, što se odrazilo i na rezultatu.

Već u 17. minuti Alkar je nakon serije od 12-0 brojao 20 koševa prednosti, što je bio početak kraja za goste koji su drugu četvrtinu izgubili s 26:10.

Alkar je i početkom nastavka izgledao odlično, prednost se u 27. minuti popela do najviših 28 razlike, ali od tog trenutka očito je bilo kako su igrači utakmicu u glavama okončali.

Gosti su to iskoristili i malo po malo došli do svega minus 12, koliko je bilo u 36. minuti. Srećom, novih šokova više nije bilo. Alkar je odbio napade i do kraja podebljao prednost do konačnih plus 17.

U sljedećem kolu Alkar gostuje u Splitu.

Uoči susreta minutom šutnje odana je počast tragično preminulom članu RK Kamičak i Sinjskih Maligana Jerku Vrci koji je život izgubio prošlog vikenda u prometnoj nesreći. Njegovi kolege s tribine razvili su transparente na kojima je pisalo – Ime tvoje vječno će živjet, čuvaj nam mjesto na nebeskoj tribini. S druge strane parketa igrači Alkara držali su transparent podrške akciji – Netko te čeka!

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.