Junak se iz Zmijavaca vratio s pet komada u mreži

Objavljeno: 25 kolovoza, 2013

junak univerzalna

Junak je u prvom kolu trećeligaškog prvenstva pretrpio težak poraz u Zmijavcima gdje je Croatia bila bolja s visokih 5:2…

CROATIA (Z) – JUNAK 5:2 (2:1)

Croatia: Kragić, Prlić (od 21.Tolić), Mrkonjić, Ljuba, Tonković, Ma. Šuto, Mrkonjić, Mi. Šabić, Ćapin, Ma. Šabić (od 63. M. Karoglan), Pe. Šuto (od 69. A. Karoglan).

Junak: Grčić, Vardić, Medvid, Barać, Mandac, Ramljak, Perić (od 53. Vitić), Petričić (Roguljić), Bajić (od 58. Budimir), Matijašević, Bakić.

Sinjski Plavi na put su, istina, krenuli lišeni usluga nekoliko igrača koji još uvijek nisu riješili svu potrebnu papirologiju potrebnu za registraciju, međutim, “tanko” je to opravdanje za “petardu” koju su im priuštili vrlo dobri Zmijavčani.

Croatia je u vodstvo došla već u 3. minuti nakon što je Mrkonjić iskoristio odličnu asistenciju Šute, a nedugo zatim za povećanje prednosti domaćima se ispriječila vratnica.

Junak se u nastavku ipak trgnuo, riješio se početnog šoka te u 21. minuti izjednačio golom Bakića, ali taj rezultat potrajao je svega sedam minuta. U 27. minuti Šuto je snažno pucao s ruba kaznenog prostora, lopta završila u bloku, a prvi do nje stigao je Ćapin koji s desetak metara pogađa za 2:1, ujedno i rezultat s kojim su momčadi otišle na odmor.

Baš kao i u prvom dijelu, otvaranje je bilo pogubno za Junakove ambicije. Ovaj put izgubljena lopta na sredini rezultirala je polukontrom koju je svojim drugim pogotkom u 50. minuti zaključio Ćapin, a do 4:1 Zmijavčani su stigli u 66. golom Mije Šabića.

Samo dvije minute nakon primljenog gola Junak je iz najstrože kazne mogao do drugog gola, međutim udarac Matijaševića domaći vratar je lakoćom ukrotio.

Do kraja susreta viđena su još dva gola, po jedan na svakoj strani. U 82. Croatia je golom Ante Karoglana povisila na 5:1, da bi u posljednjim trenutcima Budimir iskoristio odbijanac nakon pogođene vratnice i tako ublažio pravu katastrofu s otvaranja trećeligaške sezone.