Junaku “mršav”, a Hrvacama dobar bod

Objavljeno: 16 studenoga, 2013
hrvace

Po gol i bod svima rezime je subotnjih prvenstvenih nastupa Junaka i Hrvaca. I dok gostujući bod Hrvatačanima može biti zadovoljavajuć, onaj sinjski ne može stati u isti kontekst…

JUNAK – GOŠK 1:1

Junak je za još jedno kolo produžio svoj niz bez pobjede, što mu iz kola u kola sve više komplicira situaciju i polako ga gura iz gornjeg dijela poretka u kojem bi mu sukladno “imenu” i tradiciji trebalo biti mjesto. Barem to.

Već u trećoj minuti Plavi su došli do prednosti koju im je donio Kunac udarcem glavom, no ona je potrajala svega osam minuta. Naime, gosti su u 11. minuti jurnuli u kontru iz koje je Hodžić poentirao za, pokazalo se, konačnih 1:1.

Imao je Junak inicijativu u narednom vremenu, međutim, ponovno je izostalo malo više lucidnosti u i oko kaznenog prostora za nešto više od “mršavog” domaćeg boda.

Ono što svakako treba izdvojiti kao zanimljivost vezano je uz suđenje, ali ovaj put ne zbog možebitnih previda. Ovaj put zviždaljka je bila u ruci sutkinje Vesne Budimir koja je svoj zadatak, opći je dojam, obavila vrlo dobro i bez većih pogrešaka.

KONAVLJANIN – HRVACE 1:1

Do boda su u ovom kolu stigli i Hrvatačani na neugodnom gostovanju kod Konavljanina, čime su i dalje ostali u samom vrhu trećeligaškog poretka. Crni sada drže šesto mjesto, tri boda iza vodećeg Mosora.

Oba gola pala su u prvom dijelu susreta i to oba nakon izvedenih slobodnih udaraca. Prva se zatresla mreža Hrvaca koju je iz vrlo teške pozicije, uz veliku dozu sreće, zatresao Njire nakon pola sata igre.

Pred sam kraj prvog dijela, u 42. minuti, loptu je namjestio Marunica koji je također uz određenu dozu sreće pogodio za 1:1, rezultat koji je ostao nepromijenjen i nakon odigranih svih 90 minuta.