Kaštela srušila sinjske snove o Final fouru Kupa

Objavljeno: 18 prosinca, 2013

alkar

Alkar je u Kaštel Sućurcu prilično razočarao velik broj svojih navijača koji nisu vidjeli niti “k” od košarke, barem što se tiče njihovih ljubimaca. Domaćin je suvereno odradio susret od početka do kraja ne dajući pulenima Damira Milačića niti promil šanse…

Ribola Kaštela – Alkar 89:74 (26:21, 47:33, 64:51)

Ribola-Kaštela: Klarica 17, Odak, Rašetina 9, Biočić 14, Tešija, Rančić 18, Režić 18, Bender 7, Žižić 6, Pruže, Čirko, Vručinić.

Alkar: J. Boban 3, Bilandžić, M. Modrić 10, Buzolić, S. Modrić 11, Vitali 2, J. Boban 3, Gaurina, Žitko 19, Perajica 10, Župić 8, Kanaet 8.

Iako je bilo jasno da će “skrpana” momčad Alkara, opterećena velikim brojem nezaliječenih igrača, imati zahtjevan posao, nije se očekivalo da će pasti bez ispaljenog metka. Već nakon podbacivanja bilo je jasno – bez Ivana Mikulića Alkar će biti lak plijen, čak i za jednog drugoligaša, bez obzira na nekoliko provjerenih imena u svojim redovima.

Alkar se držao svega pet minuta kada je semafor pokazivao 12:12, nakon čega domaći rade seriju 7-0, što je bio “šok” od kojeg se sinjski prvoligaš nije oporavio. Dapače, nastavak susreta ponudio je prilično frustracija za prisutne navijače Alkara koji su svih 40 minuta pružali bezrezervnu podršku momčadi.

Maska na licu Nikole Gaurine pokazala se kao potpun promašaj, čak je u nekoliko navrata sam igrač “tražio” gdje je lopta koju je taman dobio u ruke, što se osjetilo i na njegovom učinku.

I ostatak momčadi izgledao je bezidejno, sporo i predvidljivo, čemu je uvelike kumovala činjenica kako je čak pet prvotimaca doslovno “na silu” poslano na parket, a sve to obilno su koristili i Rančić, Režić i Sinjanin Klarica, pa je u većem dijelu susreta Alkar izgledao kao nižerangirani klub.

Na poluvremenu su Kaštela imala ugodnih 14 koševa viška (47:33), Alkar se serijom 7-0 približio na 47:40, međutim, tada je propustio dva napada za dodatno smanjivanje i potpuni priključak, čime je potpisao kapitulaciju pa su nakon 40 minuta domaći slavili uz konačnih 89:74.

Domaći su čitavu utakmicu igrali sa sedam igrača, od kojih su najefikasniji bili Damir Rančić i Stipe Režić s po 18 poena. Luka Klarica je dodao 17, uz šest asistencija, Toni Biočić 14, Ivan Rašetina 9. Kod Alkara je najefikasniji bio Luka Žitko s 19 ubačaja.