BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

U Županiji održan radni i prijateljski sastanak s delegacijom Hrvata iz Mađarske

Autor/ica
Objavljeno: 26 lipnja, 2026
zupanija prijem

Župan Blaženko Boban, njegov zamjenik Ante Šošić i pročelnik Željko Primorac jučer su u Županiji održali radni i prijateljski sastanak s delegacijom Hrvata iz Mađarske.

‘Sa zastupnikom u mađarskom Parlamentu Ivanom Guganom i predsjednikom Hrvatske državne samouprave Silvestrom Balićem nastavili smo tamo gdje smo stali, jačajući spone našeg naroda. Naša suradnja, formalizirana potpisanim Sporazumom između Splitsko-dalmatinske županije i Hrvatske državne samouprave u Mađarskoj, odavno je prerasla puke protokolarne okvire. Ovo je čisto, iskreno prijateljstvo koje živimo kroz kulturu i stalne susrete. Gotovo da nema kulturne i folklorne manifestacije u našoj županiji u kojoj oni ne sudjeluju, kao što nema događanja u Pečuhu ili Budimpešti gdje naša kulturno-umjetnička društva ponosno ne predstavljaju Dalmaciju. Idemo i korak dalje. U dogovoru s HNK Split, planiramo gostovanje i veliku kazališnu predstavu u Pečuhu, gdje naša zajednica ima svoje kazalište’, kazao je župan Boban, koji je prijateljima iz mađarske zaželio ugodan boravak u Splitsko-dalmatinskoj županiji i puno uspjeha na Županijskoj smotri folklora u Kaštel Novom.

ferata@ferata.hr
0997370409