mudrica pijaca  MIJETON hrv solar FIS galerijasikirica

U Sinju obilježen Međunarodni praznik rada

Autor/ica
Objavljeno: 1 svibnja, 2018
1.maja

U organizaciji Grada Sinja jutros je u Gradskom parku, kod spomenika Tri generacije, obilježen Prvi svibanj – Međunarodni praznik rada.

Svečanost je počela intoniranjem hrvatske himne, koju je izvela Gradska glazba Sinj, a otvorio ju je dogradonačelnik Zlatko Ugrin.

‘Danas slavimo Prvi svibanja, dan kada su stvorena prava radnika, kada je stvoreno ono što su generacije dugih godina sanjale. Danas mi to, na jedan način, uživamo. Ta prva nisu idealna, nisu na razini kod svih radnika kakva bi trebala biti, ali evo, sa željom da ta prava u budućnosti budu još i bolja, uz zahavalu prema svim tvrtkama, pojedincima koji poštivaju vrijednosti rada zaposlenika, sve vas od srca pozdravljam’, kazao je dogradonačelnik Zlatko Ugrin.

Ugrin je nakon svog kratkog govora pozvao okupljene građane na grah, kojeg je dijelio s dogradonačelnikom Denisom Glavanom, djelatnicima i volonterima Gradskog društva Crvenog križa Sinj, a naknadno su im se pridružili i drugi sugrađani.

ferata@ferata.hr
0997370409