BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

Ivan Šipić: Možemo biti zadovoljni

Autor/ica
Objavljeno: 19 prosinca, 2018

Godina 2018. je na izmaku, a prilika je to da se rezimira sve ono što se tijekom nje događalo. Tako smo porazgovarali sa saborskim zastupnikom HDZ-a i gradonačelnikom Trilja Ivanom Šipićem, koji je dao osvrt na još jednu godinu u saborskim klupama…

Šipić ističe kako se uvjetno može reći da je zadovoljan ovom saborskom godinom, s obzirom na mnoštvo donesenih zakona, rasprava i prijedloga.

‘Prije svega kada govorimo o porezima, osobito o porezu na dohodak, gdje su dohoci u cijelosti ostavljeni jedinicama lokalnih samouprava. Sve naše jedinice s područja Cetinske krajine itekako mogu biti zadovoljne sa sredstvima kojih se država preraspodjelom odrekla u korist rada, života i funkcioniranja lokalnih samouprava. Tu je više od 80 milijuna kuna koji su ostali u našim proračunima i s te strane možemo biti zadovoljni’, ističe Šipić.

Zadovoljan je i što je prihvaćen njegov amandman za pomoć brdsko-planinskim područjima kojim je iznos pomoći u 2019. godini s 30 milijuna podignut na 40 milijuna kuna.

Međutim, nije zadovoljan time što su često kvalitetne rasprave zasjenjene ‘kojekakvim raspravama’ koje ne mogu rezultirati nikakvom pomoći.

‘Ono što slijedi je itekako važnije, a to je borba kroz nove prijedloge i nove projekte’, zaključio je Šipić.

ferata@ferata.hr
0997370409