VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS

OO HDZ-a Otok: Načelnik Đula obmanjuje javnost

Autor/ica
Objavljeno: 7 prosinca, 2020
otok

Općinska organizacija HDZ-a Otok uputila je priopćenje za javnost u kojem ističu kako načelnik Otoka Dušan Đula obmanjuje javnost. Priopćenje koje potpisuje predsjednik Ivan Laco prenosimo u cijelosti:

‘Obraćamo se zainteresiranoj javnosti povodom netočnih informacija koje je načelnik Općine Otok iznio tijekom svog nedavnog gostovanja na Hit radiju.

Načelnik Đula iznio je niz neistina i obmanujućih informacija vezanih za svoje tobožnje projekte.

Tako je kao svoj nedavni veliki uspjeh istaknuo otvaranje poslovnice jedne komercijalne banke (HPB) naglasivši njezinu važnost za žitelje Općine Otok. Ista ta poslovnica „stavljena“ je u poslovnicu HP-a. Javnosti treba biti jasno da je stavljanje HPB-a u poslovnicu HP-a u Općini Otok suvišno. Naime, sve usluge koje će mještani moći obavljati u HPB-u, do jučer su mogli uredno obavljati u HP-u. Ostao je isti interijer poslovnice HP-a sa istim dugogodišnjim djelatnicima. Korisnici svih ostalih banaka svoje će poslove morati, kao i do sada, obavljati u poslovnicama tih banaka. Dakle, u statusu korisnika iz Općine Otok nije se promijenilo aposlutno ništa.

Načelnik Đula među svoje velike uspjehe ubraja i program „Zaželi“ i projekt „Pokrenimo Otok“. Pri tom obmanjuje javnost pripisujući sebi zasluge za realizaciju spomenutih projekata. Naime, projekti o kojima Đula govori su projekti koje je pokrenula Vlada Republike Hrvatske i čiji su korisnici svi gradovi i općine u Republici Hrvatskoj. Jedino o čemu možemo raspravljati su kriteriji na koje je Đula birao djelatnice zaposlene na istom projektu. O tome, naravno, nije govorio.

Načelnik Đula se dalje tuži na čelnike projekta Aglomeracije tvrdeći da Općina Otok nije dovoljno upoznata s aktivnostima koje se tiču projekta Aglomeracije. Istina je sasvim drugačija. Status Općine Otok isti je kao i status svih drugih općina i gradova Cetinskog kraja uključenih u taj projekt.

Činjenica da načelnik nije u stanju iskomunicirati sve nejasnoće koje se tiču projekta, može zahvaliti svojoj nesposobnosti i bahatosti. Umjesto da načelnik Đula komunicira s čelnicima zaduženima za projekt, on ih javno kleveće i proziva po društvenim mrežama i televizijskim emisijama.

Jedini dio u kojem je pokazao inicijativu tiče se gradnje boćarske dvorane koju prikazuje kao gotovu stvar i ignorira sve potrebne predradnje za njezinu realizaciju (lokacijska i građevinska dozvola, imovinsko-pravni odnosi i sl.). Ovom prilikom ističemo da je za gradnju te iste dvorane, 13. studenog 2020., načelnik Đula skinuo osigurana sredstva u proračunu za njezinu gradnju nakon završenih prijevremenih izbora za Općinsko Vijeće. Ista ta skinuta sredstva ponovno je uvrstio u novi proračun za 2021. godinu iz čega je vidljivo da je glavni motiv za gradnju spomenute dvorane skori izbori u svibnju.’

S poštovanjem,

Predsjednik OO HDZ-a Otok

Ivan Laco

ferata@ferata.hr
0997370409